Ojciec i syn albo córka – turnus 0 (weekendowy)

[rodzaj_wyprawy], [termin_wyprawy rok=true]

[wiek_dziecka]

Ojciec i synŻądnych przygód ojców z dziećmi zapraszamy na weekendowy spływ kajakowy rzeką Słupią.
“Jeszcze nigdy nie spędziłem z tatą tyle czasu” – przejmująca wypowiedź już teraz bardzo zadowolonego syna, bo właśnie spędził kilka dni ze swoim ojcem.
“Fajny z Ciebie tata” – takie słowa usłyszał na spływie ojciec od swojego chłopaka.
Spływowe ogniskoCzy też chciałbyś usłyszeć coś podobnego? Czy chciałbyś przeżyć ze swoim dzieckiem prawdziwą przygodę? Czy podobnie jak wielu ojców masz poczucie, że zbyt mało czasu mu poświęcasz? Teraz przez cały weekend możesz być tylko dla niego!
Wieczory przy ogniskach z kiełbaskami, noclegi pod namiotem, rozmowy o wielkich wyzwaniach jakie stoją przed ojcami i oczywiście pływanie kajakiem – to tylko niektóre z atrakcji imprezy.
Wybierzcie się razem na kajakową wyprawę, to wspaniały prezent po całorocznym trudzie nauki i pracy!
Spływ jest imprezą bezalkoholową.

Atrakcje wyprawy:

  • bezcenny czas spędzony z synem lub córką,
  • pływanie kajakiem śródleśną rzeką,
  • podglądanie fauny i flory Doliny Słupi,
  • noclegi pod namiotami,
  • wieczory przy ognisku z kiełbaskami,Ogień rozpalony krzesiwem
  • wiele gier i konkursów z cennymi na spływie nagrodami,
  • rozmowy o wyzwaniach jakie stoją przed ojcami,
  • zajęcia z zakresu przetrwania, np. rozpalanie ognia krzesiwem, stawianie namiotów, samodzielne przygotowywanie posiłków.

Każda z załóg otrzymuje pamiątkowy gadżet oraz „Książeczki kajakarza” – dzienniki odbytych podróży.

Program imprezy

Skok pod wiosłemNaszą wyprawę zaczynamy w [pierwszy_dzien] na polu namiotowym w miejscowości Soszyca – zobacz jak dojechać. Prosimy o przybycie na miejsce między godziną 16:00 a 18:00.
O godz. 18:00 oficjalnie rozpoczniemy naszą imprezę. Przedstawimy trasę spływu i pokażemy zasady bezpiecznego pływania kajakami. Wieczór zakończymy kolacją przy ognisku.
Następnego dnia około 11:00 zaczniemy pierwszy etap naszej wyprawy. Po przepłynięciu 16 km rzeki pełnej atrakcji (powywracanych drzew i kamieni) zatrzymamy się na nocleg nad Jeziorem Głębokim.
Posiłek na ogniuŚniadania, drugie śniadania (kanapki na drogę) i kolacje przy ognisku przygotowywać będziemy wspólnie. Podzielimy się na trzy wachty, żebyśmy nie musieli wszyscy każdego dnia martwić się o wyżywienie – wszak gdzie kucharzy dwudziestu, tam nie ma co jeść.
W programie także rozważania i dyskusja o wielkich wyzwaniach, jakie stoją przed nami – ojcami.
Wyprawę zakończymy w [ostatni_dzien]. Po przepłynięciu drugiego odcinka autokar odwiezie nas do Soszycy. Zjemy jeszcze tylko obiad, a naszym młodym dzielnym kajakarzom uroczyście wręczymy „Książeczki kajakarza” i Przystaniowe gadżety. Pożegnamy się z rzeką i około 19:00 rozjedziemy się w różne kierunki świata do stęsknionych mam i żon.

Słupia – rzeka, która wprawi Was w osłupienie!

Próg na rzeceOsłupiające wręcz wrażenie wywarła Słupia na wielu kajakarzach, bo tak piękna i miejscami rwąca jest ta pomorska rzeka. Swoją wędrówkę przez wzgórza, doliny, lasy, łąki i jeziora Kaszub Słupia rozpoczyna w okolicach największego wzniesienia na Pomorzu, góry Wieżycy (329m n.p.m.) i po przebyciu 141km wpada do morza.
Nas rzeka zabierze z miejscowości Soszyca na trasie Bytów – Jasień, a zakończymy naszą kajakową przygodę w Leśnym Dworze koło Dębnicy Kaszubskiej.
W osłupienie wprawi Was także malownicza, wręcz bajkowa kraina Kaszub. Wzgórza i doliny, morze i wydmy, jeziora i lasy czekają na Was! Bystrza, meandry, dzika przyroda – wszystko w zasięgu wiosła. Przed nami dwa dni i około 35 km niezapomnianych wrażeń na wodzie i na lądzie!
Nocujemy pod namiotami na polach biwakowych lub łąkach wynajętych u gospodarzy.

Koszt uczestnictwa

Koszt udziału w imprezie to 400 zł + 40 zł na zakup żywności za załogę (ojciec i syn). Tutaj dowiesz się więcej o tym, co obejmuje opłata. Sprawdź też aktualne promocje!

Ekwipunek

Wykaz potrzebnych rzeczy, ciekawe pomysły i informacje o limicie bagażu znajdziesz na stronie „co zabrać na spływ?”.

Zapisy i dodatkowe informacje

[zapisy opis=”Kliknij tutaj”], aby przejść do formularza zapisów.
Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 300 zł od załogi w ciągu 14 dni od daty zapisu. Tutaj znajdziesz dane do wpłaty i dowiesz się więcej.

Kontakt i więcej informacji: Rafał Pokusiński, [mailto konto=”R.Pokusinski” domena=”przystan.org.pl”], tel. 512 291 695.

Współorganizatorem spływów jest Służba Rodzinie.