Rodzinne wakacje – turnus 3

[rodzaj_wyprawy], [termin_wyprawy rok=true]

[wiek_dziecka]

Ojciec z synem na jachciePrawdopodobnie, jak większość z nas, już od dawna marzysz o beztroskich wakacjach w gronie najbliższych. Góry, morze… a może rejs żeglarski po Wielkich Jeziorach Mazurskich?
Na tydzień przenieście się razem w krainę pełną przygód. Kąpiele wodne i słoneczne, wieczory przy ogniskach z gitarą, kiełbaskami i robinsonkami, noclegi na jachcie, rozmowy o wyzwaniach jakie stoją przed rodzicami, no i oczywiście żeglowanie – to tylko niektóre z atrakcji tej wyprawy.
Zadowolone małżeństwo po wyprawie rodzinnejWybierzcie się wspólnie na żeglarską wyprawę, to wspaniały prezent po całorocznym trudzie nauki i pracy!
Nie musicie mieć uprawnień ani doświadczenia żeglarskiego. Każdy jacht będzie prowadzony przez doświadczonego żeglarza, który wprowadzi Was w tajniki żeglowania.
Rejs jest imprezą bezalkoholową.

Atrakcje imprezy:

  • bezcenny czas spędzony z rodziną,Traperska kolacja
  • 6 dni przygody pod żaglami,
  • nauka żeglowania prowadzona przez doświadczonego instruktora,
  • podglądanie fauny i flory krainy tysiąca jezior,
  • noclegi na jachtach,
  • rozmowy o wyzwaniach jakie stoją przed ojcami.

Każda z załóg otrzymuje gadżet z logo Przystani i „Książeczki żeglarza” – dzienniki odbytych podróży.

Program imprezy

Syn na jachcieNaszą wyprawę zaczynamy w [pierwszy_dzien] w Yacht Porcie Piękna Góra na Jeziorze Tajty obok Giżycka (wkrótce zamieścimy mapę). Prosimy o przybycie na miejsce między godziną 13:00 a 14:00.
O godz. 14:00 zjemy obiad i oficjalnie rozpoczniemy naszą imprezę. Krótko omówimy reguły imprezy, trasę wyprawy, przedstawimy kilka ważnych zasad bezpiecznego pływania jachtami.
Przez tydzień przemierzymy jachtem wzdłuż i wszerz część Wielkich Jezior Mazurskich. Jacht poprowadzi doświadczony żeglarz, który wprowadzi Was w tajniki żeglowania.
Żeglujemy!Śniadania, obiady i kolacje przy ognisku przygotowywać będziemy wspólnie. Każdy jacht będzie stanowił odrębną jednostkę żywieniową.
W programie także rozważania i dyskusja o wielkich wyzwaniach, które stoją przed nami – ojcami.
Imprezę zakończymy w [ostatni_dzien] w miejscu, z którego startowaliśmy. Zjemy jeszcze obiad, a naszym synom i córkom uroczyście wręczymy „Książeczki żeglarza” i Przystaniowe gadżety. Pożegnamy się z jeziorami i ok. 17:00 przesiądziemy się z jachtów do samochodów, aby rozjechać się w różne kierunki świata do naszych domów.
Istnieje możliwość przenocowania na jachcie do soboty i zdania go o godz. 9 rano.

Trasa

Rodziny po rejsiePrzemierzymy wzdłuż i wszerz część Wielkich Jezior Mazurskich. Dokładną trasę podamy w póź­niejszym terminie. Kilometry przestrzeni, uroz­maicona linia brzegowa, dziesiątki tajemniczych wysp… cóż więcej potrzeba żeglarzom?
Naszym domem będzie jacht z pełnym wyposażeniem kuchennym oraz węzłem sanitarnym (turystyczna toaleta chemiczna, umywalka i zlewozmywak z zimną wodą). Noclegi na jachcie w kojach.
Z uwagi na charakter wyprawy, ważne jest, aby dzieci miały nie mniej niż 8 lat.
Wiatr, woda, ogień – przed nami sześć dni walki z tymi trzema żywiołami!

Koszt uczestnictwa

Koszt udziału w imprezie to 500 zł + 120 zł na zakup żywności od osoby. Na rejs zapraszamy małżeństwa z dziećmi lub bez, a także mamy z dziećmi. Koniecznie sprawdź, co obejmuje (i czego nie) opłata.

Ekwipunek

Listę potrzebnych rzeczy, ciekawe pomysły oraz informacje o limicie bagażu znajdziesz na stronie „co zabrać na rejs?”.

Zapisy i dodatkowe informacje

[zapisy opis=”Kliknij tutaj”], aby przejść do formularza zapisów.
Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 250 zł od osoby w ciągu 14 dni od daty zapisu. Tutaj znajdziesz dane do wpłaty i dowiesz się więcej.

Kontakt i więcej informacji: Rafał Pokusiński, [mailto konto=”R.Pokusinski” domena=”przystan.org.pl”], tel. 512 291 695.

Współorganizatorami rejsu są Służba Rodzinie oraz Klub Sportowy „Polonez”.