Rejs żeglarski ojca z synem lub córką

2 300,00 

Rozpoczęcie: sobota, 21 sierpnia 2021, godz. 14:00
Zakończenie: piątek, 27 sierpnia 2021, godz. 17:00

Doświadczenie: dla początkujących oraz doświadczonych

Cena nie obejmuje: wyżywienia – 120 zł/os.

Wyczyść
Opis

Don Vito Corleone

„Mężczyzna, który nie spędza czasu z rodziną, nie jest prawdziwym mężczyzną.”

Tak przynajmniej uważał Don Vito Corleone, czyli książkowy Ojciec Chrzestny. Choć trudno go uważać za autorytet, to jedno trzeba przyznać – dbał o familię.

Gratulujemy Ci tego, że szukasz możliwości spędzenia czasu tylko z Twoim synem. Wierzymy, że takich ojców potrzeba. Walczymy o takich ojców.

„Cenię waszą determinację w walce o wiarę i wygrane życie małżeńskie, rodzinne.”

Serdecznie zapraszamy Cię na wyprawę żeglarską Ojca z synem. Gwarantujemy, że będzie to coś więcej niż dobry wypoczynek!

Każdy jacht poprowadzi doświadczony sternik. Każda osoba w załodze będzie uczyła się od niego żeglowania.

Z uwagi na charakter wyprawy, ważne jest, aby dzieci miały nie mniej niż 8 lat.

Rejs jest imprezą bezalkoholową.

Atrakcje wyprawy

Najważniejszy jest czas jaki spędzisz z synem lub córką. Aby był naprawdę wyjątkowy, mamy dla was kilka atrakcji:

  • żeglowanie po Wielkich Jeziorach Mazurskich,
  • wspaniała przyroda,
  • noclegi na jachcie,
  • wieczory przy ognisku z kiełbaskami,
  • chipsy z pokrzyw, robinsonki i inne potrawy survivalowe,
  • rozmowy o wyzwaniach, jakie stoją przed ojcami,
  • wiele gier i konkursów z cennymi nagrodami.

„Poznałem nowe pomysły na pogłębienie relacji z dzieckiem”

„Pozytywnie zaskoczyło mnie wszystko.”

Trasa rejsu żeglarskiego

Przemierzymy część Wielkich Jezior Mazurskich. Dokładną trasę przedstawimy w dniu rozpoczęcia (wynika to z kilki czynników np. pogody, które będziemy znali w pełni w dniu rozpoczęcia).

Kilometry przestrzeni, uroz­maicona linia brzegowa, dziesiątki tajemniczych wysp… cóż więcej potrzeba żeglarzom?

Naszym domem będzie jacht z pełnym wyposażeniem kuchennym oraz węzłem sanitarnym (turystyczna toaleta chemiczna, umywalka i zlewozmywak z zimną wodą). Noclegi na jachcie w kojach.

Program rejsu żeglarskiego

Rozpoczęcie

Naszą wyprawę zaczynamy w porcie Stranda. Mapę wraz z dokładnymi wskazówkami jak dojechać podamy w późniejszym terminie. Na miejscu będzie można pozostawić samochody, nad którymi podczas spływu ktoś będzie czuwać.

Prosimy o przybycie na miejsce między godziną 12:30 a 13:30. To zapewni Wam chwilę na odpoczęcie po podróży. Prosimy też, abyście przyjechali z pełnymi brzuchami – w dzień rozpoczęcia nie planujemy wspólnego obiadu, więc dobrze być już po nim 😉

O godz. 14:00 oficjalnie rozpoczniemy nasz rejs żeglarski. Krótko omówimy plan wyprawy i jej trasę, przedstawimy podział na załogi oraz poinstruujemy o zasadach bezpiecznego pływania jachtami.

Dzień na rejsie

Rozpoczynać będziemy od wspólnego śniadania. Jak prawdziwa żeglarska rodzina, wszystkie posiłki przygotowywać będziemy wspólnie, w jachtowej kuchni.

Następnie przygotujemy się do wypłynięcia. Przez tydzień przemierzymy jachtem wzdłuż i wszerz część Wielkich Jezior Mazurskich. Każdą żaglówkę poprowadzi doświadczony sternik, który nie tylko będzie czuwał nad bezpieczeństwem Waszej łajby, ale również wprowadzi Was w tajniki żeglowania. Tak – każdy będzie mógł na własnej skórze odczuć, co to znaczy trzymać ster 🙂

Popołudnie i wieczór urozmaicą nam różne lądowe atrakcje, a wśród nich rozważania i dyskusje o współczesnej roli ojca. Na stronie pt. Nasze wartości możesz przeczytać więcej o promowanych przez nas postawach.

„Lubię takie rozważania. Zawsze dają mi okazję do przemyśleń.”

Dzień będziemy kończyć ogniskiem z kiełbaskami i innymi wyprawowymi przysmakami, np. robinsonkami lub chipsami z pokrzyw.

Zakończenie

Imprezę zakończymy w piątek, w miejscu, z którego wystartowaliśmy. Będzie chwila na refleksję oraz oczywiście pasowanie nowicjuszy na prawdziwych żeglarzy. Ok 17:00 pożegnamy się z jeziorami i przesiądziemy z jachtów do samochodów, aby rozjechać się w różne kierunki świata do naszych domów.

Dla chętnych istnieje jednak możliwość, by zostać na jachcie o jedną noc dłużej i zdać go o godz. 9:00 rano 28 sierpnia.

Noclegi i zaplecze sanitarne

Planujemy 3 noclegi w portach i 3 na bindugach. We wszystkich portach są toalety i prysznice (płatne średnio 10 zł). Na bindugach znajdują się toi toie, ale w przypadku awarii może się zdarzyć konieczność użycia saperki w lesie. Prysznic na bindudze jest rzadko dostępny. Polecamy zabrać szare mydło by kąpać się w jeziorze.

Dodatkowe informacje

Płatności

Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 250 zł od osoby w ciągu 2 tygodni od zapisania się.

Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem wyprawy. Dane do przelewu znajdziesz w zakładce kontakt oraz w e-mailu z potwierdzeniem zamówienia. Prosimy o podanie numeru zamówienia w tytule przelewu.

Składkę na wyżywienie przywieź ze sobą na wyprawę w gotówce.

Zapisy

Gratulujemy doczytania opisu do końca! Teraz nie pozostało już nic innego, jak przeskoczyć na górę strony i zarezerwować miejsce dla siebie oraz swojego dziecka 🙂 jeszcze tylko sprawdź, jakie mamy obecnie zniżki – być może uda Ci się coś zaoszczędzić, zwłaszcza, jeśli masz Kartę Dużej Rodziny.

Ekwipunek

Wykaz potrzebnych rzeczy, ciekawe pomysły i informacje o limicie bagażu znajdziesz na stronie „co zabrać na rejs żeglarski?”.

Kontakt

Jeśli masz dodatkowe pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu 503 400 743. Możesz też wysłać do nas e-mail na adres wyprawy@przystan.org.pl .

Organizatorem spływu jest Fundacja Przystań i Walcz, współorganizatorem – Ruch Chrześcijański Mt28.