639,00 zł
Trasa: Regą do Bałtyku, średnio 5h płynięcia dziennie
Rozpoczęcie: sobota, 29 kwietnia 2023, godz. 19:00
Zakończenie: środa, 3 maja 2023, ok. godz. 18:00
Miejsce zbiórki: okolice Płotów w powiecie gryfickim
Doświadczenie: dla początkujących oraz doświadczonych, rekomendowany wiek dziecka min. 7 lat (szczegóły w FAQ)
Charakter: spływ bezalkoholowy
Cena za załogę (nie obejmuje składki na wyżywienie w wys. 210 zł/os płatnej gotówką na miejscu)
Rega to czwarta w kolejności najdłuższa polska rzeka, która wpada bezpośrednio do morza. Można by pomyśleć, że dzięki temu jest nie tylko uregulowana, ale też mocno oblegana przez kajakarzy. Jest jednak zupełnie inaczej! Rega to jedna z najbardziej dziewiczych rzek Pomorza. Łączy w sobie to, co najlepsze: dziki krajobraz, atrakcyjność i kameralność. Płynąc kajakiem, łatwo pomyśleć, że czas się tu zatrzymał.
Całości dopełnia czysta woda, która utrzymuje się aż do ujścia! Nazywana jest krainą łososi, bo to właśnie tu zmierzają one na tarło.
Spływ rodzinny, w porównaniu do naszych spływów dla ojców z dziećmi, charakteryzuje się krótszymi i łatwiejszymi odcinkami płynięcia oraz większymi wygodami dostosowanymi do wymogów Pań
„Najważniejszy był dla mnie czas, który poświęciłem tylko dzieciom”
(ojciec, 2022 r.)
Podany plan jest orientacyjny i nie zawiera wszystkich atrakcji, jakie dla Was przygotowaliśmy. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany godzin poszczególnych punktów programu, dopasowując je do aktualnych warunków atmosferycznych.
Naszą przygodę rozpoczniemy w okolicy miejscowości Płotów w powiecie gryfickim. Dokładne namiary GPS podamy w późniejszym terminie.
17:00-18:30 – przyjazd uczestników oraz czas na wybranie najlepszego miejsca na rozbicie namiotu
19:00 – ognisko integracyjne z konkursami oraz pierwsze kroki w przyjaźni z kajakami (czyli rozdział sprzętu i instruktaż)
8:00 – wspólne śniadanie (przygotowane własnymi rękami z zakupionych przez nas składników) oraz przedsmak nauki współpracy w drużynie rodzic – dziecko (czyli wielkie rodzinne pakowanie namiotów i przygotowanie do wypłynięcia)
10:00 – odprawa, a w niej ciekawostki o trasie oraz stos konkursów zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych
10:30 – ok. 16:00 – spływ kajakowy (oczywiście godzina zakończenia zależy od danego odcinka płynięcia)
Po dopłynięciu – obiad, a po nim czas na spokojne rozpakowanie się i odpoczynek.
Ok. 18:00 – lądowe atrakcje, czyli przede wszystkim czas męskich rozmów o wzmacnianiu relacji rodzinnych, do których inspiracją będzie krótka prelekcja (więcej o tym, jakie postawy promujemy, możesz przeczytać w zakładce nasze wartości). W tym czasie dzieci i młodzież będą mogły dać upust energii poprzez zorganizowane zabawy integracyjno-terenowe.
Ok. 20:00 – ognisko integracyjne z potrawami survivalowymi
Spływ zakończymy na plaży w Ustce (o ile warunki atmosferyczne pozwolą na wpłynięcie do portu). Będzie więc okazja, by poza rozkoszowaniem się rzeką, zaliczyć także kąpiel w morzu! Następnie autokar zawiezie nas w miejsce, gdzie zostały zaparkowane samochody.
Na biwaku zostaniemy jeszcze jedną noc.
8.00 – śniadanie
9:00 – zakończenie wyprawy.
„Inspirujący czas dyskusji – do działania, rozwoju osobistego, wpływania na innych.”
(ojciec, 2022 r.)
Podana cena jest opłatą za załogę, czyli rodzica z dzieckiem / dwójką dzieci (w zależności od wybranej konfiguracji), w ramach której zapewniamy:
Dodatkowo na miejscu wyprawy zbierana będzie składka na wyżywienie w wysokości 210 zł/os, w ramach której zakupimy produkty na śniadania, drugie śniadania i wieczorne ogniska (te posiłki będą przygotowywane wspólnie) oraz obiady z kateringu.
Rega to czwarta w kolejności najdłuższa polska rzeka, która wpada bezpośrednio do morza. Można by pomyśleć, że dzięki temu jest nie tylko uregulowana, ale też mocno oblegana przez kajakarzy. Jest jednak zupełnie inaczej! Rega to jedna z najbardziej dziewiczych rzek Pomorza. Łączy w sobie to, co najlepsze: dziki krajobraz, atrakcyjność i kameralność. Płynąc kajakiem, łatwo pomyśleć, że czas się tu zatrzymał.
Całości dopełnia czysta woda, która utrzymuje się aż do ujścia! Nazywana jest krainą łososi, bo to właśnie tu zmierzają one na tarło.
Spływy rodzinne w porównaniu do wyjazdów dla ojców z dziećmi charakteryzują się krótszymi odcinkami płynięcia, tak by nawet kobiety bez wsparcia męskiego ramienia dały radę pokonać trasę.
„Co tutaj najbardziej wpłynęło na moją relację z dzieckiem?
Możliwość pokonywania przeszkód wspólnie z dzieckiem, nauka wytrwałości, pokory i samowystarczalności.”
(ojciec, 2022 r.)
Nocować będziemy na wynajętych polach namiotowych. Staramy się, by miejsca biwakowe przede wszystkim zapewniały spokój, ale również by ich charakter były różnorodny – będą to więc zarówno łąki wynajęte od gospodarzy, jak i profesjonalne przystanie kajakowe.
Na każdym noclegu będzie znajdować się sławojka lub toi-toi.
W połowie trasy będziemy nocować na polu z prysznicem. W pozostałych miejscach kąpiel możliwa będzie jedynie w rzece. Czy to źle? Słupia jest stosunkowo czystą rzeką, więc dla dzieci będzie to dodatkowa atrakcja.
„Świetna kadra, organizacja, bezpieczeństwo, atmosfera.”
(ojciec, 2022 r.)
Sprawdź, co należy zabrać na spływ kajakowy. Ze względu na ograniczoną ładowność samochodu i przyczepy obowiązuje limit bagażu w wysokości 15 kg na osobę.
Gratulujemy doczytania opisu do końca 😉 Teraz nie pozostało już nic innego, jak zapisać się na naszą wyprawę. By to zrobić:
Wysokość zaliczki wynosi 150 zł od osoby. Należy ją wpłacić w ciągu 2 tygodni od zapisania się.
Dane do przelewu:
Fundacja Przystań i Walcz
ul. Parkowa 17
62-080 Rumianek
nr. konta: 22 1090 2662 0000 0001 4286 8377 (Santander Bank Polska S.A.)
Prosimy, by w tytule przelewu podać numer zamówienia. To całkowicie wystarczy, by odpowiednio zaksięgować Twoją wpłatę.
Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem wyprawy.
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak wyglądają nasze spływy, to zachęcamy do zobaczenia naszej galerii.
W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do przejrzenia sekcji FAQ. Tam najprawdopodobniej znajdziesz na nie odpowiedzi 🙂 Jeśli jednak nie, to jesteśmy do Twojej dyspozycji pod naszym numerem telefonu 503 400 743. Możesz też wysłać do nas e-mail na adres wyprawy@przystan.org.pl .
Organizatorem spływu jest Fundacja Przystań i Walcz, a współorganizatorem – Ruch Chrześcijański Mt28.