www.przystan.org.pl

Wiosenny spływ mężów

0

Bądź takim mężem, jakiego chciałbyś dla swojej córki.

Rozpoczęcie: piątek, 23 kwietnia 2021, godz. 19:00
Zakończenie: niedziela, 25 kwietnia 2021, ok. godz. 17:00

Doświadczenie: dla początkujących oraz doświadczonych

Cena nie obejmuje wyżywienia – 60 zł/os.

Opis

Przeżyjmy razem prawdziwie męską przygodę: dzika rzeka, wysiłek, ognisko z kiełbaskami, męskie towarzystwo…

Pogadajmy o współczesnej roli ojca. Dyskusję poprowadzi Maciej Sowa.

Przyjedziesz przemęczony – wyjedziesz… zmęczony, ale mądrzejszy i stęskniony…

Uwaga: spływ tylko dla mężów. Jest to impreza bezalkoholowa.

Atrakcje wyprawy

Aby ten weekend był naprawdę wyjątkowy, mamy dla Was sporo atrakcji:

  • pływanie kajakiem dziką rzeką,
  • wspaniała przyroda,
  • noclegi pod namiotami,
  • wieczory przy ognisku z kiełbaskami,
  • gawędzenie o męskich sprawach.

Parsęta

Druga co do wielkości rzeka Pomorza Zachodniego stanowi godne wyzwanie dla kajakarzy. Polubią ją zarówno miłośnicy zwałek jak i szybkiego pływania. Zwykle pływa się jej odcinkiem środkowym i dolnym, ale my wybierzemy się możliwie wysoko w górę, w najdzikszy, przepływny odcinek rzeki. Powinno być tam sporo wody, wartki nurt oraz zwałki i nadwodne krzaczory. Ale to i tak małe wyzwanie w porównaniu do zmagań jako mąż i ojciec…

Program spływu

Naszą przygodę z Parsętą rozpoczniemy w miejscowości Osówko, gmina Tychowo, dojazd do rzeki leśną drogą około 500m (GPS 53.89265280305134, 16.091549315935154). Na miejscu będzie można pozostawić samochody.

Prosimy o przyjazd między godziną 17:30 a 18:30. To pozwoli spokojnie rozbić namiot i chwilę odpocząć po podróży. O 19:00 oficjalnie rozpoczniemy naszą imprezę powitalnym ogniskiem, na którym nie zabraknie integracji i kiełbasek.

Następnego dnia po śniadaniu przedstawimy dokładnie trasę spływu i rozdzielimy to, bez czego nie mógłby się odbyć – kajaki, kamizelki i wiosła. Przeprowadzimy również instruktaż korzystania z nich, tak aby nasz wyjazd był nie tylko niezapomniany, ale też w pełni bezpieczny. Zwodujemy kajaki i rozpoczniemy naszą przygodę na rzece.

Ciepłe posiłki będziemy przygotowywali wspólnie na ognisku z produktów zakupionych przez żywieniowca ze składki. Wodę ugotujemy na gazie.

Również przy ognisku porozmawiamy o współczesnej roli ojca. Poprowadzi nas w tym Maciej Sowa. Na stronie pt. Nasze wartości możesz przeczytać więcej o promowanych przez nas postawach.

„Lubię takie rozważania. Zawsze dają mi okazję do przemyśleń.”

 

Biwaki i zaplecze sanitarne

Nocować będziemy na polach namiotowych. Staramy się, by miejsca biwakowe przede wszystkim zapewniały spokój, ale również by ich charakter były różnorodny – będą to więc zarówno łąki wynajęte od gospodarzy, jak i profesjonalne pola namiotowe. Ponieważ spływ będzie poza sezonem, nie mamy pewności, czy na biwakach będzie znajdować się sławojka lub toi-toi (jego rolę przejmie saperka). Kąpiel tylko w rzece. Jeśli boisz się, że żona nie wpuści Cię do domu po spływie, to pomyśl o prysznicu w jakimś hotelu, czy zajeździe po drodze do domu.

Dodatkowe informacje

Płatności

Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 50 zł od osoby w ciągu 2 tygodni od zapisania się.

Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem wyprawy. Dane do przelewu znajdziesz w zakładce kontakt oraz w e-mailu z potwierdzeniem zamówienia. Prosimy o podanie numeru zamówieniatytule przelewu.

Składkę na wyżywienie przywieź ze sobą na wyprawę w gotówce.

Zapisy

Gratulujemy doczytania opisu do końca! Teraz nie pozostało już nic innego, jak przeskoczyć
na górę strony i zarezerwować dla siebie kajak! Jeszcze tylko sprawdź,
jakie mamy obecnie zniżki – być może uda Ci się coś zaoszczędzić, zwłaszcza, jeśli masz
Kartę Dużej Rodziny.

Ekwipunek

Sprawdź, co warto zabrać na spływ kajakowy. Ze względu na ograniczoną ładowność samochodu i przyczepy obowiązuje limit bagażu w wysokości 15 kg na osobę.

Kontakt

Jeśli masz dodatkowe pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu 503 400 743. Możesz też wysłać do nas e-mail na adres wyprawy@przystan.org.pl .
Organizatorem spływu jest Fundacja Przystań i Walcz, współorganizatorem – Ruch Chrześcijański Mt28.