1% podatku dla rodzin

Zapraszamy do włączenia się w walkę o rodziny. Możesz to zrobić przekazując Przystani 1% podatku. Umożliwia nam to Misja Dobro Czynić, prowadzona przez naszego znajomego Radka Gaszę. Dzięki temu będziemy mogli lepiej wam służyć. W poprzednich latach przykładowo, wymieniliśmy kamizelki na nowe i tym samym jeszcze bardziej poprawiliśmy bezpieczeństwo na wyprawach.

Jak to zrobić?

W końcowych sekcjach rocznego formularza podatkowego PIT znajduje się miejsce na wskazanie Organizacji Pożytku Publicznego, której podatnik chce przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy wpisać numer KRS Misji 0000253759 oraz cel szczegółowy „Przystań”. Jest też rubryka na kwotę 1%, ale jeżeli korzystasz z serwisu e-PIT, nie musisz jej obliczać – system zrobi to za Ciebie.

Kto może przekazać 1% podatku?

Uprawniony jest do tego każdy podatnik, którego dochody (niezależnie od ich źródła – praca, zlecenia, dzieło, zasiłek, emerytura, renta, działalność gospodarcza) opodatkowane są wg skali podatkowej (17% lub 32% dochodu). Może to zrobić również osoba prowadząca działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym 19%.

1% podatku możesz przekazać też od podatku rozliczanego ryczałtem (działalność gospodarcza, ale też m.in. sprzedaż nieruchomości, wynajem, prawa majątkowe). 

Jak obliczyć 1% podatku do przekazania?

To bardzo proste. Wystarczy kwotę należnego podatku podzielić przez 100, a następnie zaokrąglić do pełnych dziesiątek groszy w dół. Na przykład, jeżeli Twój podatek to 1234 zł, to 1% wynosi 12,34 zł i po zaokrągleniu do przekazania masz 12,30 zł. I nie przejmuj się, jeśli myślisz że to niewiele – siła tego rozwiązania polega na większej liczbie osób wpłacających nawet niewielkie kwoty.


Pozdrawiamy i życzymy zdrowia

Przystań i walcz!