www.przystan.org.pl

1,5% podatku

Leży Ci na sercu dobro rodzin?

Zapraszamy do wspólnej walki poprzez przekazanie 1,5% podatku. Zamiast fiskusowi – przekaż na walkę o silne rodziny 🙂

Dzięki przekazanemu przez Was podatkowi we wspólnym projekcie z Misją Dobro Czynić kupiliśmy ::

  • 2019 r. – dwa nowe, młodzieżowe kajaki jednoosobowe;
  • 2020 r. – 20 wioseł i 18 kamizelek asekuracyjnych
  • 2021 r. – 28 kamizelek asekuracyjnych
  • 2022 r. – 14 kamizelek asekuracyjnych, 7 fartuchów kajakowych, 45 etui wodoodpornych dla kadry
  • 2023 r. – 2 kajaki jednoosobowe i przyczepa bagażowa

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym było to możliwe! Kolejne rozliczenia już niebawem – polecamy się Waszej uprzejmej pamięci.

Jak przekazać 1,5% podatku?

W końcowych sekcjach rocznego formularza podatkowego PIT znajduje się miejsce na wskazanie Organizacji Pożytku Publicznego, której podatnik chce przekazać 1,5% swojego podatku. Wystarczy wpisać numer KRS Misji 0000253759 oraz cel szczegółowy „Przystań”. Jest też rubryka do wpisania konkretnej kwoty 1,5%, ale jeżeli korzystasz z elektronicznych deklaracji PIT (np. „Pitax”, „Twój e-pit”), nie musisz jej obliczać – system zrobi to za Ciebie.

W razie wątpliwości, zadzwoń do nas: tel. 503 400 743 lub napisz: wyprawyprzystan@gmail.com

Kto może przekazać 1,5% podatku?

Uprawniony jest do tego każdy podatnik, którego dochody (niezależnie od ich źródła – praca, zlecenia, dzieło, zasiłek, emerytura, renta, działalność gospodarcza) opodatkowane są wg skali podatkowej (17% lub 32% dochodu). Może to zrobić również osoba prowadząca działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym 19%.

1,5% podatku możesz przekazać też od podatku rozliczanego ryczałtem (działalność gospodarcza, ale też m.in. sprzedaż nieruchomości, wynajem, prawa majątkowe). 

Jak obliczyć 1,5% podatku do przekazania?

To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z programu do rozliczania PITów online. Koniecznie wpisz cel szczegółowy „Przystań”. Podobnie w portlau „Twój e-pit” obliczenie dokonuje się automatycznie po wpisaniu KRS Misji 0000253759 oraz celu szczegółowego „Przystań”.

Możesz też policzyć to sam np. jeżeli składasz wersję papierową PITa. Kwotę należnego podatku pomnożyć razy 0,015, a następnie zaokrąglić do pełnych dziesiątek groszy w dół. Na przykład, jeżeli Twój podatek to 1000 zł, to 1,5% wynosi 15 zł. I nie przejmuj się, jeśli myślisz że to niewiele – siła tego rozwiązania polega na większej liczbie osób wpłacających nawet niewielkie kwoty.

Dzięki misji dobro czynić możemy otrzymywać wsparcie z 1% podatku