www.przystan.org.pl

Misja Przystani

czyli co robimy i dlaczego?

Co dałoby Twoje dziecko za to, by móc przeżyć z Tobą kilkudniową przygodę na łonie dzikiej natury?

Taką, gdzie jesteście przede wszystkim dla siebie nawzajem, gdzie uczycie się współpracy i odnajdywania piękna w otaczającej Was ze wszystkich stron przyrodzie? Gdzie możecie przystanąć w codziennym biegu i zrobić krok naprzód w walce o waszą relację? Może wiecie jak to jest i szukacie kolejnej takiej pięknej chwili? A może nie wiecie, bo nigdy nie było takiej okazji?

Wierzymy, że ojcowie, którzy są z oddaniem zaangażowani w relacje rodzinne mają kluczowe i niezastąpione znaczenie dla rozwoju dzieci – ich poczucia własnej wartości, moralności, postawy i zrozumienia tego, czym jest męskość i kobiecość. Do każdego ojca chcemy kierować więc wyzwanie: Przystań… i walcz!

Przystań w biegu codziennego życia, pomyśl o tym, co tak naprawdę w nim się liczy i podejmij walkę o to, co jest tego rzeczywiście warte.

Wiemy, jak trudno jest zabiegać o głębokie relacje z dziećmi. Statystyki są nieubłagane. Najbardziej optymistyczne pokazują, że średnio ojciec spędza ze swym dzieckiem 30 minut dziennie. To czas zajmowania się nim, rozmawiania, opieki, bez robienia czegoś innego w międzyczasie. Inne mówią o 5 minutach, a takie, które eliminowały czas, w którym mężczyzna zerkał na telefon czy TV – o 40 sekundach dziennie… W zabieganym świecie dbanie o relacje z dziećmi jest prawdziwym polem bitwy!

Pragniemy być zapleczem frontu tej walki. W tym celu:

Inspirujemy ojców do zastanowienia się nad tym, dokąd pędzi współczesny świat, jak kształtuje on priorytety i czy na pewno więzi rodzinne mają w nim odpowiednie miejsce.
Umożliwiamy spędzenie wartościowego i niezapomnianego czasu ze swoimi dziećmi na łonie przyrody poprzez organizację spływów kajakowych, rejsów żeglarskich, wycieczek w góry, survivalu itp.
Wyposażamy do walki o relację z dziećmi na co dzień, w biegu życia, wskazując na to, że największym źródłem siły, motywacji i zachęty do tego jest relacja z w pełni sprawiedliwym i miłosiernym Ojcem – naszym Stwórcą i Jego Synem – Jezusem.

Przejdź do zakładki „Wyprawy”sprawdź, co mamy do zaoferowania i znajdź coś dla Ciebie i Twojego syna lub Twojej córki  🙂