www.przystan.org.pl

Zostań wolontariuszem

Zapraszamy Cię do wspólnej walki poprzez wolontariat!

Lubisz pływać kajakiem lub żaglówką? Kochasz służyć innym – tak, by czuli się ważni, bezpieczni i szczęśliwi?

Jeśli tak – mamy dla Ciebie propozycję – całkiem nie do odrzucenia 😉 Kilka dni, a jeśli się rozpędzisz to nawet i tygodni, by nacieszyć się wodą, słońcem i byciem potrzebnym w zamian za użyczenie Twoich rąk, nóg, głowy i czasu 😉

Nieodłącznym elementem wypraw Przystani jest wolontariat, który nie tylko stanowi dla nas ogromne praktyczne wsparcie, gdyż odciąża kadrę z części obowiązków, pozwala obniżyć cenę wypraw, a ponadto stanowi również krok milowy w nauce młodych ludzi odpowiedzialności.

Kto może  zostać wolontariuszem?

Większość z naszych wolontariuszy stanowią nastolatkowie lub młodzi dorośli – chłopacy i dziewczyny – którzy zafascynowani wyprawami chcą uczestniczyć w nich więcej i więcej. Jeśli więc w Twoim sercu tli się chęć dołączenia do nich, to zapraszamy Cię gorąco – i to niezależnie od tego, czy masz 16 czy 61 lat 😉

Nasi wolontariusze to nie przysłowiowi „przynieś, podaj, pozamiataj”, ale osoby, którym rzeczywiście dajemy zakosztować wszystkiego tego, co wiąże się z funkcjonowaniem Przystani. Mogą więc zarówno pomagać na rzece, czuwać nad listami zakupów, animować czas dla dzieciaków i młodzieży, jak też szorować kajaki do ostatniego ziarenka piasku, tak, aby naprawdę nic co Przystaniowe nie było im obce 😉 Mają również wpływ na to, co dzieje się w trakcie przygotowań do sezonu.

Corocznie potrzebujemy wolontariuszy w zakresie:

  • bycia pomocnikiem instruktora kajakarstwa (konieczne wcześniejsze doświadczenie w pływaniu kajakiem 1-osobowym);
  • doświadczonych sterników;
  • prowadzenia zabaw dla dzieci;
  • bycia kierowcą i zaopatrzeniowcem (konieczne prawo jazdy kategorii B, a najlepiej również doświadczenie w jeździe z przyczepą lekką).

Oczywiście nie chodzi o osoby, które będą wykonywać te cztery rzeczy naraz 😉

Ponadto w trakcie roku pojawiają się potrzeby na inne typy wolontariatu – opisane są one w dziale wsparcie praktyczne.

Jak zgłosić chęć wolontariatu?

Zachęciliśmy Cię do zaangażowania? Jeśli tak to daj nam znać! Możesz zadzwonić do Rafała Pokusińskiego pod numer 512 291 695 lub wysyłać maila na adres wyprawyprzystan@gmail.com 🙂 Czekamy na Ciebie!