Spływ kajakowy

Piękno spływu kajakowego

Co przychodzi Ci do głowy, gdy słyszysz słowa „polska rzeka”? Czyżby była to wspaniała, długa, szeroka i nudna jak fiks Wisła? Taka, po której płyniesz, i płyniesz, i po raz setny słyszysz od swojego dziecka jakże wyczekane: „daleko jeszcze?”. Nie, takich rzeczy u nas nie spotkasz. ;) Jeśli chcesz pokazać swojemu dziecku, co to znaczy spływ kajakowy przez duże S, co nie wieje nudą, lecz dostarcza radości, atrakcji i zdrowej adrenaliny, to mamy coś dla Ciebie. :) Zapraszamy Cię na nasze wyjazdy!

Oferta zorganizowanych spływów kajakowych

Wśród naszych spływów kajakowych znajdziesz wyjazdy dla: ojców z dziećmi; rodzin; małżeństw; mężczyzn; i dla każdego.

Posiadają one różne charaktery oraz długości: spływy weekendowe 2 dniowe, „przedłużony weekend” (3-4-dniowe) oraz tygodniowe.

Sposoby organizacji spływu: wynajem kajaków czy zorganizowany spływ?

Są dwa główne sposoby na to, jak zorganizować spływ kajakowy, a wybór pomiędzy nimi uwarunkowany jest przede wszystkim tym, czy priorytetem ma być niska cena, czy komfort i bezpieczeństwo.

  1. Skorzystanie z oferty wypożyczalni kajaków – Polega na wypożyczeniu na konkretny czas kajaka, wioseł i kamizelek i spływanie całkowicie na własną rękę. Dzięki temu, że głównym kosztem jest wynajęcie sprzętu, jest to najtańsza z opcji. Wiążą się z nią jednak dwie niedogodności – konieczność bardzo uważnego planowania trasy oraz zatroszczenia się o kwestie logistyczno-techniczne. Wynajmowanie kajaków jest więc dobrą opcją na jednodniowe wyjazdy, jednak w przypadku kilkudniowych bywa mocno męczące.
  2. Udział w zorganizowanym spływie – W takim przypadku firma go organizująca nie tylko wynajmuje kajaki, ale zapewnia także pełną obsługę (planowanie trasy, obsługę instruktorską, przewożenie rzeczy brzegiem, opłacenie biwaków itd.) Takie wyprawy odznaczają się dużo wyższym poziomem bezpieczeństwa niż spływy indywidualne. Z tego względu zorganizowany spływ kajakowy jest najlepszym rozwiązaniem dla rodzin dziećmi oraz początkujących i średnio zaawansowanych kajakarzy, którzy chcą zakosztować ciekawszych i mniej uczęszczanych rzek.

Z uwagi na dbałość o bezpieczeństwo, które jest najistotniejsze w przypadku rodzin z dziećmi, wygodę uczestników oraz zapewnienie maksymalnie ciekawych doświadczeń w naszej ofercie znajdują się jedynie zorganizowane spływy kajakowe. Zapewniamy na nich nie tylko pełną obsługę instruktorsko – logistyczną ale również dodatkowe atrakcje, w tym animacje dla najmłodszych.

Rodzaje spływów kajakowych – jednodniowe, dwudniowe i kilkudniowe

Jednym z najczęstszych kryteriów podziału spływów jest ich długość.

Spływy kajakowe jednodniowe – wyjątkowe wycieczki

To najczęściej wybierana forma spływów. Doskonale sprawdzą się jako dodatkowa atrakcja w czasie obozów młodzieżowych czy dłuższych wyjazdów integracyjnych. Kilkugodzinne spływy są również idealne dla początkujących kajakarzy oraz rodzin, które chcą wybrać się po raz pierwszy na kajaki z dzieckiem. Spływy jednodniowe najczęściej organizuje się na własną rękę, a udział firmy ogranicza się jedynie do wynajmu kajaków, odbioru z miejsca końcowego i ewentualnie dokupionej usługi instruktorskiej.

Spływy kajakowe 2-3 dniowe – weekendy rodzinne i dla znajomych

Są świetną opcją na rodzinne weekendy lub wyjazdy w gronie znajomych. Brak konieczności brania urlopu lub wzięcie jedynie jednego dnia wolnego, sprawia, że jest to aktywność, którą można wykonywać poza zaplanowanym urlopem. Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się spływy organizowane w długie weekendy.

Spływy weekendowe to zdecydowanie najlepsza opcja dla rodzin, które chcą maksymalnie często spędzać wartościowy i pełen niecodziennych atrakcji czas ze swoimi pociechami.

Spływy kilkudniowe – obozy kajakowe

Można określić je mianem obozów kajakowych lub wakacji w kajaku, gdzie najważniejszym elementem jest przebywanie na łonie natury i aktywny wypoczynek. Ze względu na szereg logistycznych kwestii, o jakie trzeba się zatroszczyć planując spływ kilkudniowy, organizowanie ich samemu polecane jest dla osób mających spore doświadczenie w pływaniu kajakiem. Inaczej jest w przypadku odgórnie zorganizowanych spływów, gdyż na nie można z powodzeniem wybrać się nawet w całkowicie początkującym gronie.

W naszej ofercie znajdują się zarówno wyprawy z jednodniowym spływem kajakowym, jak i zorganizowane spływy weekendowe oraz kilkudniowe obozy kajakowe dla początkujących i zaawansowanych. Odbywają się one przez wakacje oraz w długie weekendy.

Nasze trasy

Większość naszych spływów kajakowych odbywa się w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Korzystając z tego, że te tereny są prawdziwym zagłębiem rzek idealnych dla kajakarzy, co roku zmieniamy nasze trasy, tak by uczestnicy za każdym razem mogli odkryć inny kawałek przyrody. Rzeki, po jakich systematycznie pływamy to: Dołga, Drawa, Gwda i Pętla Szczecinecka, Piława, Słupia, Wda i Wieprza. Ponadto na spływy dla mężczyzn i osób bardziej zaawansowanych wybieramy rzeki będące większym wyzwaniem, takie jak Łupawa, Pokrzywna, Studnica, Wierzyca.

W południowej i środkowej Polsce organizujemy zaś spływy po Nidzie, Rawce oraz Widawce.

W sezonie 2022 będziemy organizować przede wszystkim spływy kajakowe po Wieprzy oraz trudniejsze na jej dopływach – Pokrzywnej i Studnicy.

Spływy kajakowe z noclegiem i wyżywieniem

Wszystkie nasze spływy mają w ofercie noclegi na wynajętych polach namiotowych. Stawiamy na to, by biwaki były spokojne i małouczęszczane – są to głównie łąki wynajęte od gospodarzy oraz kameralne przystanie kajakowe. Na naszych wyjazdach zapewniamy również pełne wyżywienie (produkty na śniadania, drugie śniadania i wieczorne ogniska oraz obiady z kateringu.

Cena spływów kajakowych

Podawana przez nas cena dotyczy pełnej opłaty za jedną osobę. W ramach niej zapewniamy m.in.

  • komplet sprzętu kajakarskiego (miejsca w dwuosobowym mało wywrotnym i niezatapialnym kajaku polietylenowym, skrętne wiosła, kamizelki asekuracyjne oraz ratunkowe);
  • pełna obsługa wyprawy (opieka instruktora kajakarstwa, kierowca przewożący bagaże i robiący codziennie zakupy, opieka animatora czasu wolnego dla dzieci i młodzieży);
  • pełne wyżywienie (produkty na śniadania i drugie śniadania, obiad z cateringu i ogniska na kolację);
  • atrakcje wodno-lądowe, w tym zawody, konkursy i zabawy;
  • czas wykładowo-dyskusyjny o relacjach w rodzinie;
  • ubezpieczenie NNW i gwarancję organizatora turystyki.

Zobacz, jak było na naszych poprzednich spływach

Zapraszamy do zobaczenia naszych zdjęć z poprzednich spływów kajakowych!

.