Spływ kajakowy

Piękno spływu kajakowego

Co przychodzi Ci do głowy, gdy słyszysz słowa „polska rzeka”? Czyżby była to wspaniała, długa, szeroka i nudna jak fiks Wisła? Taka, po której płyniesz, i płyniesz, i po raz setny słyszysz od swojego dziecka jakże wyczekane: „daleko jeszcze?”. Nie, takich rzeczy u nas nie spotkasz. ;) Jeśli chcesz pokazać swojemu dziecku, co to znaczy spływ kajakowy przez duże S, co nie wieje nudą, lecz dostarcza radości, atrakcji i zdrowej adrenaliny, to mamy coś dla Ciebie. :) Zapraszamy Cię na nasze wyprawy dla:

Wśród naszych spływów kajakowych znajdziesz wyprawy o różnych charakterach oraz o różnych długościach: spływy weekendowe 2 dniowe, „przedłużony weekend” (3-4-dniowe) oraz tygodniowe.

Choć wakacje już minęły, to nasz sezon się nie zakończył! Zapraszamy do zapoznania się z naszymi spływami jesienno-zimowymi.

W przygotowaniu także oferta na kolejny rok – już niedługo będzie dostępna :)

Wynajem kajaków czy zorganizowany spływ?

Są dwa główne sposoby na to, jak zorganizować spływ kajakowy, a wybór pomiędzy nimi uwarunkowany jest przede wszystkim tym, czy priorytetem ma być niska cena, czy komfort i bezpieczeństwo.

W przypadku korzystania z oferty wypożyczalni kajaków głównym kosztem jest wynajmem sprzętu. Jest to dobra opcja na jednodniowe wyjazdy, jednak w przypadku kilkudniowych, jest dość uciążliwa. Organizując spływy kajakowe na własną rękę, trzeba samemu zatroszczyć się o całą listę rzeczy: zapoznanie się z trasą, odpowiednie dopasowanie odcinków płynięcia, zaplanowanie biwaków, zaopatrzenie się w sprzęt kuchenny i jedzenie oraz transport rzeczy na kolejne pola namiotowe.

W przypadku udziału w zorganizowanym spływie wszystkie te rzeczy zapewnia firma go prowadząca. Z uwagi na stałą obecność instruktora kajakarstwa, takie wyprawy odznaczają się również dużo wyższym poziomem bezpieczeństwa. Z tego względu zorganizowany spływ kajakowy jest najlepszym rozwiązaniem dla rodzin dziećmi. Niejednokrotnie dużą zaletą są również dodatkowe atrakcje, w tym animacje dla najmłodszych.

Z uwagi na dbałość o bezpieczeństwo, które jest kluczowe w przypadku rodzin z dziećmi, w naszej ofercie znajdą Państwo jedynie zorganizowane wyprawy.

Jaki spływ kajakowy wybrać – czyli parę słów o długości trasy

Spływy kajakowe jednodniowe – wyjątkowe wycieczki

Dedykowane są dla osób, które chcą wybrać się na niecodzienną wycieczkę, łącząc w sobie przebywanie na łonie natury ze zdrową aktywnością fizyczną. Doskonale sprawdzą się jako dodatkowa atrakcja w czasie obozów młodzieżowych czy wyjazdów integracyjnych. Kilkugodzinne spływy są również idealne dla początkujących. Są również dobrą okazją na to, by zaznajomić małe dziecko z kajakami i przygotować je na dłuższe wyprawy. Takie wyprawy najczęściej organizuje się na własną rękę, a udział firmy kajakarskiej ogranicza się jedynie do wynajmu kajaków i odbioru z miejsca końcowego.

Spływy kajakowe dwudniowe – rodzinne weekendy

Są świetną opcją na rodzinne weekendy. Brak konieczności brania urlopu lub wzięcie jedynie jednego dnia wolnego, w połączeniu z pływaniem kajakiem, ogniskami i spaniem pod namiotem, daje bardzo korzystny balans pomiędzy potrzebnym czasem, a jego wartością w oczach dzieci. Spływy weekendowe to zdecydowanie najlepsza opcja dla rodzin, które chcą spędzać maksymalnie dużo wartościowego i pełnego atrakcji czasu ze swoimi pociechami.

Spływy kilkudniowe – obozy kajakowe

Można określić mianem obozów kajakowych lub wakacji w kajaku, gdzie najważniejszym elementem jest przebywanie na łonie natury. Są stworzone właśnie dla tych, którzy przedkładają przyrodę i spokój ponad muzea i luksusy. W przypadku wynajmowania kajaków polecane są dla osób zaawansowanych, jednak zorganizowane są również w pełni dostosowane do początkujących. Spływy tygodniowe są świetną okazją na wzmacnianie rodzinnych więzi, szczególnie z tatą. Mężczyźni mają wrodzoną potrzebę przeżycia dzikiej przygody, co w połączeniu z dziecięcą energią i pragnieniem spędzenia czasu sam na sam z tatą, stanowi idealny duet, by poprzez przygodę pogłębić relację. Nasze spływy kajakowe koncentrują się właśnie na wyprawach ojca z dzieckiem.

W naszej ofercie znajdują się zarówno wyprawy z jednodniowym spływem kajakowym, jak i zorganizowane spływy weekendowe oraz kilkudniowe dla początkujących i zaawansowanych. Odbywają się one przez wakacje oraz w długie weekendy.

Nasze trasy

Większość naszych spływów kajakowych odbywa się na północy Polski – w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Korzystając z tego, że te tereny są prawdziwym zagłębiem rzek idealnych dla kajakarzy, co roku zmieniamy nasze trasy, tak by uczestnicy za każdym razem mogli odkryć inny kawałek przyrody. Rzeki, po jakich systematycznie pływamy to: Dołga, Drawa, Gwda, Piława, Słupia, Wda i Wieprza. Ponadto na spływy dla mężczyzn i osób bardziej zaawansowanych wybieramy rzeki będące większym wyzwaniem, takie jak Łupawa, Pokrzywna, Studnica, Wierzyca.

W południowej i środkowej Polsce organizujemy zaś spływy po Nidzie oraz Rawce.

W sezonie 2022 będziemy organizować spływy kajakowe do morza po rzece Wieprzy oraz trudniejsze na jej dopływach.

Spływy kajakowe z noclegiem i wyżywieniem

Wszystkie nasze spływy mają w ofercie noclegi na wynajętych polach namiotowych. Stawiamy na to, by biwaki były spokojne i małouczęszczane – głównie są to łąki wynajęte od gospodarzy oraz kameralne przystanie kajakowe. Na naszych wyjazdach zapewniamy również pełne wyżywienie (produkty na śniadania, drugie śniadania i wieczorne ogniska oraz obiady z kateringu.

Cena spływów kajakowych

Podawana przez nas cena dotyczy pełnej opłaty za dwie osoby (rodzica z dzieckiem). W ramach niej zapewniamy m.in.

  • komplet sprzętu kajakarskiego (miejsca w dwuosobowym mało wywrotnym i niezatapialnym kajaku polietylenowym, skrętne wiosła, kamizelki asekuracyjne oraz ratunkowe);
  • pełna obsługa wyprawy (opieka instruktora kajakarstwa, kierowca przewożący bagaże i robiący codziennie zakupy, opieka animatora czasu wolnego dla dzieci i młodzieży);
  • pełne wyżywienie (produkty na śniadania i drugie śniadania, obiad z cateringu i ogniska na kolację);
  • atrakcje wodno-lądowe, w tym zawody, konkursy i zabawy;
  • czas wykładowo-dyskusyjny o relacjach w rodzinie;
  • ubezpieczenie NNW i gwarancję organizatora turystyki.