www.przystan.org.pl

Wierzyca

Spływ Wierzycą do Wisły

Rzeka zapomniana, a przecież to jedna z najpiękniejszych tras Pomorza! Nie tylko ze względu na unikatowe walory przyrodnicze, ale też historyczne. Swoją wędrówkę prowadzi przez malownicze lasy, wzgórza i jeziora Kaszub i Kociewia. To kraina o najbardziej urozmaiconej rzeźbie terenu wśród pojezierzy polskich, a jej krajobraz bywa porównywany do górskiego.

Oferta spływów Wierzycą

W tym sezonie nie planujemy spływów po Wierzycy. Zapraszamy jednak na spływy kajakowe organizowane na innych pomorskich rzekach!

Trudność szlaku kajakowego Wierzycy

Początkowo Wierzyca jest spokojna. Pozwala poćwiczyć pływanie kajakiem i podziwiać krajobraz. W kolejne dni, jej szybki nurt poniesie nas przez bystrza, przełomy, meandry. W nurcie pojawią się kamienie, powalone drzewa i progi wodne. Rzeka jest bardzo zróżnicowana w swoim charakterze. Wyzwań i atrakcji nie zabraknie :) Po przebyciu 151km rzeka wpada do Wisły w miasteczku Gniew.

Trudność: szlak dość wymagający, miejscami uciążliwy.

1,5% dla rodzin

Przekaż 1,5% swojego podatku na budowanie silnych rodzin zamiast fiskusowi. Dzięki temu, że wiele osób wspiera niewielkimi kwotami, razem jesteśmy w stanie tworzyć wielkie dzieło!

Jak przekazać 1,5%? przeczytaj w 1 minutę.