www.przystan.org.pl

Dla ojców i synów

Przygoda na miarę ojca i syna

Warto, by każdy tata choć raz w roku zabrał swego syna na wyprawę, która będzie ich prywatnym, głębokim męskim wspomnieniem. Nic tak nie zbliża, jak kilka dni uczących współpracy, zamiast współzawodnictwa! U nas zamiast nudy i błogiego nic nie robienia, przeżyjecie:

  • Wyzwania na miarę mężczyzn – nie będzie nudnych rzek ani nudnych gór, ale trasy z workiem atrakcji schowanym za pazuchą.
  • Konkursy i zawody z cyklu: „ło matko, może jednak pobaw się w coś innego” – terenowe szaleństwo dla taty i syna, parę plam tu i ówdzie. No bo w końcu można, skoro mama nie widzi ;)
  • Przyrodę nieugładzoną kobiecą ręką, ale taką, jak ją Pan Bóg stworzył, bez ogromu cywilizacji i udogodnień XXI wieku.
  • I to, co najważniejsze – wspólne wspomnienia i wzrok syna mówiący: „Fajny z ciebie tata!”

Oferta wyjazdów dla ojców z synami

Część naszych wyjazdów kierowanych jest tylko i wyłącznie do ojców z synami, a na część można przyjechać także z córką.

Rodzinne wakacje, a wyjazdy taty i syna

Choć wyjazdy rodzinne są jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania wspólnego czasu, to wyjazdy taty z synem są czymś wyjątkowym. Tego typu wyprawy dają ojcom okazję do bliższego poznania swojego dziecka, a dzieciom – do zbudowania trwałej i głębokiej więzi ze swoim tatą. Nie od dziś zaś wiadomo, że rola ojca ma kluczowy wpływ na całe życie mężczyzny.

Kilka dni spędzonych razem, bez obecności żony, która mogłaby wyręczyć mężczyznę, motywują go do poświęcenia o wiele większej uwagi swojemu synowi, zauważenia jego potrzeb i zaspokojenia ich. Takie wyjazdy nie tylko są okazją do przeżycia przygody i wspólnej zabawy, ale też zapewniają czas na refleksje i rozmowy o ważnych tematach.

Dla dzieci już sam fakt bycia sam na sam z tatą jest bardzo ekscytujący, a gdy dołoży się do tego więcej niecodziennych aktywności i mniej matczynego przypominania o codziennych drobnostkach, to taki czas staje się jednym z najlepszych wspomnień!

Ewenement wyjazdów ojca z synem

Więcej swobody i więcej odpowiedzialności – tak moglibyśmy podsumować to, co wyróżnia wyjazdy dla taty i syna.

Ewenement wyjazdów ojca i syna opiera się naturalnej męskiej zdolności, by nad troskę o szczegóły dnia codziennego przedkładać konkretne działanie. Na wyjazdach rzadko słychać frustrujące dzieci słowa „kontroli rodzicielskiej”, ale na każdym kroku widać, jak ojcowie współpracują z dziećmi, ku ich wielkiej satysfakcji i radości.

Choć na wyjeździe Twoje dziecko nie zje na drugie śniadanie jogurtu naturalnego zagryzionego słupkami z marchewki, ale za to nauczy się, że kanapki nie robią się same. Być może zapomni ubrać czystych spodni, ale za to doświadczy tego, ile może przeżyć, gdy nie musi się przejmować czystością ubrań. Może nawet nie umyje rąk przed posiłkiem, ale za to będzie pozytywnie nastawione do taty i otwarte na to, by wejść na głębszy poziom relacji z nim.

Ojciec i syn – zgrana drużyna

Program wyprawy jest tak przygotowywany, by dać przestrzeń do tego, by jak najwięcej aktywności móc wykonywać w drużynie ojciec i syn.

  • Pływanie kajakiem 2-osobowym w szalenie atrakcyjny sposób wymusza współpracę pomiędzy tatą i synem. Podobnie jest z nauką rozpalania ognia, budowania szałasu czy noszy na szkoleniach survivalowych.
  • Codzienne rozbijanie namiotów jest świetną okazją nie tylko do współpracy, ale też podejmowania odpowiedzialności za swoje życie i komfort, w myśl zasady: „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz.
  • Wspólne przygotowywanie posiłków w grupie kilku ojców i synów uczy podziału obowiązków, które jest korzystne dla wszystkich.
  • Konkurencje i zabawy terenowe dla ojców z synami budują pozytywną atmosferę wspólnego czasu i relacji.

Dlaczego na większość wypraw dla taty i syna można przyjechać z córką?

Ma to znaczenie czysto praktyczne. Bardzo często zdarza się, że tata chce zabrać na wyprawę dwójkę dzieci – syna i córkę. O wiele łatwiej dla niego jest, gdy może pojechać z nimi na jeden wyjazd niż na dwa: osobno dla taty i syna i osobno dla taty i córki, szczególnie, że program obu z nich byłby praktycznie taki sam.

Dla osób, które cenią sobie przede wszystkim spędzenie czasu w typowo męskim gronie, mamy jednak przewidzianych parę wyjazdów stricte dla taty i syna.

1,5% dla rodzin

Przekaż 1,5% swojego podatku na budowanie silnych rodzin zamiast fiskusowi. Dzięki temu, że wiele osób wspiera niewielkimi kwotami, razem jesteśmy w stanie tworzyć wielkie dzieło!

Jak przekazać 1,5%? przeczytaj w 1 minutę.