Wspinaczka ojca z synem lub córką

770,00 

Rozpoczęcie: wtorek, 24 sierpnia 2021, godz. 19:00
Zakończenie: niedziela, 29 sierpnia 2021, ok. godz. 15:00

Doświadczenie: dla początkujących oraz doświadczonych

Cena nie obejmuje: wyżywienia – 170 zł/os.

Wyczyść
Opis

Don Vito Corleone

„Mężczyzna, który nie spędza czasu z rodziną, nie jest prawdziwym mężczyzną.”

Tak przynajmniej uważał Don Vito Corleone, czyli książkowy Ojciec Chrzestny. Choć trudno go uważać za autorytet, to jedno trzeba przyznać – dbał o familię.

Gratulujemy Ci tego, że szukasz możliwości spędzenia czasu tylko z Twoim synem lub córką. Wierzymy, że takich ojców potrzeba. Walczymy o takich ojców.

„Cenię waszą determinację w walce o wiarę i wygrane życie małżeńskie, rodzinne.”

Serdecznie zapraszamy Cię na wyprawę wspinaczkową dla Ojców z dziećmi. Gwarantujemy, że będzie to coś więcej niż dobry wypoczynek!

Ze względu na specyfikę wyjazdu, zapraszamy dzieci mające nie mniej niż 10 lat (rocznikowo).

Wyprawa jest imprezą bezalkoholową.

Atrakcje wyprawy

Najważniejszy jest czas jaki spędzisz z synem lub córką. Aby był naprawdę wyjątkowy, mamy dla was kilka atrakcji:

  • nauka wspinaczki skałkowej i asekuracji
  • wspaniałe widoki jury
  • spanie pod namiotem
  • wieczory z planszówkami
  • rozmowy o wyzwaniach, jakie stoją przed ojcami
  • wiele męskich gier i konkursów z cennymi nagrodami.

„Poznałem nowe pomysły na pogłębienie relacji z dzieckiem”

Program

Rozpoczęcie

Naszą wyprawę rozpoczniemy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Dokładne namiary wraz z mapą podamy w późniejszym terminie. Na miejscu będzie można pozostawić samochody.

Prosimy o przyjazd między godziną 17:00 a 18:30. To pozwoli spokojnie rozbić namiot i chwilę odpocząć po podróży.

Imprezę oficjalnie rozpoczniemy o 19:00 powitalnym ogniskiem. Przedstawimy wtedy kadrę, która będzie Wam służyć w czasie wyprawy i omówimy program! Nie zabraknie też integracji i oczywiście kiełbasek.

Dzień na wyprawie

Kolejne dni będziemy rozpoczynać od wspólnego przygotowania śniadania oraz prowiantu na drogę. Następnie, pełni sił, wyruszymy na podbój skałek 😀 Najpierw wprowadzimy Was we wszystkie potrzebne tajniki wspinania, tak by była to niezapomniana, ale również w pełni bezpieczna wyprawa. Następnie zaczniemy zwiedzanie każdej ścianki i każdego głazu (no, albo prawie 😉 ). Wspinać będziemy się na zmianę, tak, by każdy miał chwilę na odpoczynek i zjedzenie kanapek.

Po skończonej wspinaczce, powrócimy do obozu, gdzie czekać będzie na nas obiad dostarczony przez firmę kateringową.

Popołudnie i wieczór urozmaicą nam różne lądowe atrakcje, a wśród nich rozważania i dyskusje o współczesnej roli ojca. Na stronie pt. Nasze wartości możesz przeczytać więcej o promowanych przez nas postawach.

„Przystań przypomniała kim jest Jezus.”

„Miałem czas na przemyślenia.”

Dzień będziemy kończyć ogniskiem z kiełbaskami i innymi wyprawowymi potrawami, np. robinsonkami lub chipsami z pokrzyw. A może nawet pizzą 😉

Zakończenie

Wyprawę zakończymy ok 16:30 w miejscu z którego wystartujemy. Będzie chwilę na refleksje, pożegnanie się ze skałkami i oczywiście sobą nawzajem. Następnie rozjedziemy się w różne kierunki świata do stęsknionych mam i żon.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Kraina zamków, wapiennych skał, jaskiń oraz innych zjawisk i form krasowych. W pięknych okolicznościach przyrody i geologii można tu robić wiele ciekawych rzeczy. My skupimy się jednak na wspinaczce skałkowej.

Noclegi i zaplecze sanitarne

Nocować będziemy pod namiotami. Szansa na toaletę i prysznic będzie tylko na biwaku wieczorem i rano. W trasie trzeba będzie radzić sobie jedynie z papierem toaletowym i saperką.

Dodatkowe informacje

Płatności

Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 150 zł od osoby w ciągu 2 tygodni od zapisania się.

Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem wyprawy. Dane do przelewu znajdziesz w zakładce kontakt.

Składkę na wyżywienie przywieź ze sobą na wyprawę w gotówce.

Zapisy

Gratulujemy doczytania opisu do końca! Teraz nie pozostało już nic innego, jak przewinąć stronę do góry i zarezerwować dla siebie i dziecka miejsce 🙂 Jeszcze tylko sprawdź, jakie mamy obecnie zniżki – być może uda Ci się coś zaoszczędzić, zwłaszcza, jeśli masz Kartę Dużej Rodziny.

Ekwipunek

Sprawdź tutaj, co należy zabrać na wyprawę wspinaczkową.

Kontakt

Jeśli masz dodatkowe pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu 503 400 743. Możesz też wysłać do nas e-mail na adres wyprawy@przystan.org.pl .

Organizatorem spływu jest Fundacja Przystań i Walcz, współorganizatorem – Ruch Chrześcijański Mt28.