Spływ wędkarsko-survivalowy ojca z synem

740,00 

Miejsce: J. Łąkowe, Dołgie, Wielimie

Rozpoczęcie: niedziela, 18 lipca 2021, godz. 19:00
Zakończenie: czwartek, 22 lipca 2021, ok. godz. 17:30

Doświadczenie: dla początkujących oraz doświadczonych

Wyprawę poprowadzi Rafał – miłośnik swojej żony, pasjonat wędkarstwa, bushcraftu i dzikiej przyrody. Potrafi m. in. rozpalić ogień łukiem ogniowym.

Cena nie obejmuje: wyżywienia 140 zł/os.

Wyczyść
Opis

Don Vito Corleone

„Mężczyzna, który nie spędza czasu z rodziną, nie jest prawdziwym mężczyzną.”

Tak przynajmniej uważał Don Vito Corleone, czyli książkowy Ojciec Chrzestny. Choć trudno go uważać za autorytet, to jedno trzeba przyznać – dbał o familię.

Gratulujemy Ci tego, że szukasz możliwości spędzenia czasu tylko z Twoim synem. Wierzymy, że takich ojców potrzeba. Walczymy o takich ojców.

„Cenię waszą determinację w walce o wiarę i wygrane życie małżeńskie, rodzinne.”

Serdecznie zapraszamy Cię na wyprawę wędkarską ojca z synem. Gwarantujemy, że będzie to coś więcej niż dobry wypoczynek!

Wyprawa jest imprezą bezalkoholową.

Atrakcje wyprawy

Najważniejszy jest czas jaki spędzisz ze swoim synem. Aby był naprawdę wyjątkowy, mamy dla Was sporo atrakcji:

  • pływanie kajakiem dziką rzeką,
  • wędkowanie,
  • survival,
  • wspaniała przyroda,
  • noclegi pod namiotami,
  • wieczory przy ognisku z kiełbaskami,
  • chipsy z pokrzyw, robinsonki i inne potrawy survivalowe,
  • rozmowy o wyzwaniach, jakie stoją przed ojcami,
  • wiele męskich gier i konkursów z cennymi nagrodami.

„Uważam, że ta wyprawa, kajaki, wspólne gotowanie w kociołku, mocno i na bardzo długo zapadnie w naszej pamięci.”

„Pozytywnie zaskoczyło mnie wszystko.”

Każda z załóg otrzymuje prezent od Przystani i „Książeczki kajakarza” – dzienniki odbytych podróży.

Program wyprawy

Rozpoczęcie

Naszą przygodę zaczniemy nad J. Łąkowym na obrzeżach wsi Drężno (nr 30). Na miejscu będzie można pozostawić samochody, nad którymi czuwać będzie gospodarz.

Prosimy o przyjazd między godziną 17:00 a 18:30. To pozwoli spokojnie rozbić namiot i chwilę odpocząć po podróży. O 19:00 oficjalnie rozpoczniemy naszą imprezę. Przedstawimy wam dokładnie trasę spływu i rozdzielimy to, bez czego nie mógłby się odbyć – kajaki, kamizelki i wiosła. Przeprowadzimy również instruktaż korzystania z nich, tak aby nasz wyjazd był nie tylko niezapomniany, ale też w pełni bezpieczny. Następnie wypłyniemy nad jezioro, by każdy mógł szlifować technikę pływania kajakiem.

Wieczór zakończymy integracyjnym ogniskiem z kiełbaskami.

Dzień na wyprawie

Następny dzień zaczniemy połowem linów, płoci, wzdręg… W programie szkolenie dla początkujących 🙂 Będziemy uczyli się lub doskonalili metodę pełnego zestawu – „bata” (zapewniamy sprzęt). Jeśli preferujesz inną metodę połowu, to oczywiście też wybierz się z nami, ale koniecznie zabierz swoje wędki. Złowione ryby będzie można przyrządzać po trapersku przy ognisku.

W kolejnych dniach będziemy płynąć kajakiem przez kilka jezior, tak by kilkukrotnie zmienić łowiska.

Wszystkie posiłki będziemy przygotowywali wspólnie przy ognisku. Będzie to prawdziwie traperskie jedzenie!

Czas popołudniowy urozmaicą nam lądowe atrakcje, a wśród nich konkursy z nagrodami oraz rozważania i dyskusje o współczesnej roli ojca. Na stronie pt. Nasze wartości możesz przeczytać więcej o promowanych przez nas postawach.

„Lubię takie rozważania. Zawsze dają mi okazję do przemyśleń.”

Dzień będziemy kończyć ogniskiem z kiełbaskami i innymi spływowymi potrawami, np. robinsonkami lub chipsami z pokrzyw. A może pizzą? Nie wszystko uda się na każdym spływie, ale część na pewno 🙂

Zakończenie

Ostatniego dnia pojedziemy po swoje auta nad Jezioro Łąkowe. Tam nastąpi oficjalne zakończenie wyprawy. Będzie chwila na refleksje i oczywiście wręczenie Książeczek Kajakarza. Pożegnamy się z jeziorami i ze sobą nawzajem (uwierzcie lub nie, będziemy mocno ze sobą zżyci po tych kilku dniach) i rozjedziemy się w różne strony do stęsknionych mam i żon.

Dla chętnych będzie też możliwość rozbicia jeszcze raz namiotu i pozostania na kolejną noc, aby móc wyruszyć w drogę w dzień zamiast wieczorem.

Informacje wędkarskie

W trakcie naszej wyprawy będziemy mieli okazję wędkowania nad trzema różnymi jeziorami.

Jezioro Łąkowe, to niewielkie i dość mocno zarośnięte jeziorko typu linowo-szczupakowego. Średnia głębokość wynosi ok. 1,5 m, a maksymalna 4 m. Gatunki, które dominują w jeziorze to lin, leszcz i płoć, a z drapieżników liczny szczupak i okoń. Warto zabrać ze sobą delikatną wędkę spławikową i spławiki w gramaturze 1-2 gramy. Raczej odradzam stosowanie w tym łowisku metod gruntowych. Na drapieżniki zdecydowanie najlepiej sprawdza się spinning. Tutejsze zębacze są jednak wybredne. Jedyne przynęty jakie przynosiły zadowalające efekty to małe paprochy w kolorze perły i bieli. Warto zabrać ze sobą również jerki i poppery. Inne przynęty są atakowane incydentalnie.

Dołgie, to wąskie, długie i głębokie jezioro rynnowe. Przeważa płoć, ukleja i okoń. Wytrwałym moczykijom może wziąć szczupak, węgorz, leszcz lub lin.

Wielimie, również zasadniczo różni się od pozostałych. Pomimo ogromnej powierz­chni (~10×11 km) jest ono bardzo płytkie (maks. 5,5 m). Jezioro słynie z licznym rekordowych sandaczy. Występuje tu też wiele innych gatunków ryb, które najle­piej łowi się metodą spławikową, zwłaszcza batem. Na drapieżniki sprawdzą się gumy i martwa rybka.

Biwaki i zaplecze sanitarne

Nocować będziemy na polach namiotowych. Staramy się, by miejsca biwakowe przede wszystkim zapewniały spokój, ale również by ich charakter były różnorodny – będą to więc zarówno łąki wynajęte od gospodarzy, jak i profesjonalne pola namiotowe. Na większości noclegów będzie znajdować się sławojka lub toi-toi, a na pozostałych ich rolę przejmie saperka z papierem toaletowym. Na tej trasie nie będzie możliwości skorzystania z prysznica. Ale to nic! Polecamy kąpiel w jeziorze – to niezapomniana atrakcja, szczególnie dla dzieci. W takim wypadku prosimy o zabranie ze sobą szarego mydła, które nie szkodzi środowisku.

Dodatkowe informacje

Płatności

Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 150 zł od osoby w ciągu 2 tygodni od zapisania się.

Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem wyprawy. Dane do przelewu znajdziesz w zakładce kontakt oraz w e-mailu z potwierdzeniem zamówienia. Prosimy o podanie numeru zamówienia tytule przelewu.

Składkę na wyżywienie przywieź ze sobą na wyprawę w gotówce.

Zapisy

Gratulujemy doczytania opisu do końca! Teraz nie pozostało już nic innego, jak przeskoczyć na górę strony i zarezerwować kajak dla siebie oraz swojego syna. Jeszcze tylko sprawdź, jakie mamy obecnie zniżki – być może uda Ci się coś zaoszczędzić, zwłaszcza, jeśli masz Kartę Dużej Rodziny.

Ekwipunek

Sprawdź, co należy zabrać na spływ kajakowy oraz oczywiście nie zapomnij zabrać wędek, jeśli je posiadasz. Ze względu na ograniczoną ładowność samochodu i przyczepy obowiązuje limit bagażu w wysokości 15 kg na osobę.

Kontakt

Jeśli masz dodatkowe pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu 503 400 743. Możesz też wysłać do nas e-mail na adres wyprawy@przystan.org.pl .

Organizatorem spływu jest Fundacja Przystań i Walcz, współorganizatorem – Ruch Chrześcijański Mt28.