729,00 zł
Trasa: J. Łąkowe, Dołgie, Wielimie, średnio 5h płynięcia dziennie
Rozpoczęcie: poniedziałek, 24 lipca 2023, godz. 19:00
Zakończenie: sobota, 29 lipca 2023, ok. godz. 18:00
Doświadczenie: dla początkujących oraz doświadczonych, rekomendowany wiek dziecka min. 7 lat (szczegóły w FAQ)
Charakter: spływ bezalkoholowy
Wyprawę poprowadzi Rafał – miłośnik swojej żony, pasjonat wędkarstwa, bushcraftu i dzikiej przyrody. Potrafi m. in. rozpalić ogień łukiem ogniowym.
Cena za załogę (nie obejmuje składki na wyżywienie w wys. 250 zł/os płatnej gotówką na miejscu)
Przygoda szyta na miarę prawdziwych mężczyzn, chcących przeżyć niezapomniany czas ze swoim dzieckiem. Spływ wędkarsko-survivalowy dla ojców z synami to:
„Najważniejszy był dla mnie czas, który poświęciłem tylko dzieciom”
(ojciec, 2022 r.)
Podany plan jest orientacyjny i nie zawiera wszystkich atrakcji, jakie dla Was przygotowaliśmy. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany godzin poszczególnych punktów programu, aby dopasować je do aktualnych warunków atmosferycznych.
Naszą przygodę rozpoczniemy nad J. Łąkowym na obrzeżach wsi Drężno (nr 30). Na miejscu będzie znajdować się parking, nad którym przez cały czas spływu czuwać będzie gospodarz.
17:00-18:30 – przyjazd uczestników oraz czas na wybranie najlepszego miejsca na rozbicie namiotu
19:00 – ognisko integracyjne z konkursami oraz pierwsze kroki w przyjaźni z kajakami (czyli rozdział sprzętu i instruktaż)
6:00 – (lub wcześniej) wędkowanie dla chętnych.
8:00 – wspólne śniadanie (przygotowane własnymi rękami z zakupionych przez nas składników).
8:30 – odprawa, a w niej instruktaż połowu ryb dla nowicjuszy lub instruktaż kajakowy (w zależności od dnia) oraz stos konkursów zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych.
9:00- wędkowanie, survival lub pakowanie obozu i spływ kajakowy (w zależności od danego dnia)
Po południu – wspólne robienie obiadu i lądowe atrakcje, czyli przede wszystkim czas męskich rozmów o odpowiedziach na trudne pytania, do których inspiracją będzie krótka prelekcja (więcej o tym, jakie postawy promujemy, możesz przeczytać w zakładce nasze wartości). W tym czasie dzieci i młodzież będą mogły dać upust energii poprzez zorganizowane zabawy integracyjno-terenowe, łowienie ryb lub survival.
Ok. 20:00 – ognisko integracyjne z potrawami survivalowymi
Spływ wędkarsko kajakowy zakończymy nad jednym z jezior – Wielimiu lub Dołgim. Stamtąd bus zawiezie nas w miejsce rozpoczęcia spływu.
Ok. 18.00 – zakończenie wyprawy. Oczywiście dla chętnych jest możliwość nieodpłatnego zostania o jedną noc dłużej.
„Inspirujący czas dyskusji – do działania, rozwoju osobistego, wpływania na innych.”
(ojciec, 2022 r.)
Podana cena jest pełną opłatą za załogę, czyli tatę z dzieckiem / dwójką dzieci (w zależności od wybranej konfiguracji), w ramach której zapewniamy:
Dodatkowo na miejscu wyprawy zbierana będzie składka na wyżywienie w wysokości 250 zł/os, w ramach której zakupimy produkty na śniadania, drugie śniadania i wieczorne ogniska do wspólnego przygotowania oraz obiady z kateringu.
W trakcie naszego spływu wędkarsko kajakowego będziemy mieli okazję wędkowania nad trzema różnymi jeziorami.
Jezioro Łąkowe to niewielkie i dość mocno zarośnięte jeziorko typu linowo-szczupakowego. Średnia głębokość wynosi ok. 1,5 m, a maksymalna 4 m. Gatunki, które dominują w jeziorze to lin, leszcz i płoć, a z drapieżników liczny szczupak i okoń. Warto zabrać ze sobą delikatną wędkę spławikową i spławiki w gramaturze 1-2 gramy. Raczej odradzam stosowanie w tym łowisku metod gruntowych. Na drapieżniki zdecydowanie najlepiej sprawdza się spinning. Tutejsze zębacze są jednak wybredne. Jedyne przynęty jakie przynosiły zadowalające efekty to małe paprochy w kolorze perły i bieli. Warto zabrać ze sobą również jerki i poppery. Inne przynęty są atakowane incydentalnie.
Dołgie to wąskie, długie i głębokie jezioro rynnowe. Przeważa płoć, ukleja i okoń. Wytrwałym moczykijom może wziąć szczupak, węgorz, leszcz lub lin.
Wielimie również zasadniczo różni się od pozostałych. Pomimo ogromnej powierzchni (~10×11 km) jest ono bardzo płytkie (maks. 5,5 m). Jezioro słynie z licznym rekordowych sandaczy. Występuje tu też wiele innych gatunków ryb, które najlepiej łowi się metodą spławikową, zwłaszcza batem. Na drapieżniki sprawdzą się gumy i martwa rybka.
„Co tutaj najbardziej wpłynęło na moją relację z dzieckiem?
Możliwość pokonywania przeszkód wspólnie z dzieckiem, nauka wytrwałości, pokory i samowystarczalności.”
(ojciec, 2022 r.)
Nocować będziemy na wynajętych polach namiotowych lub dzikich biwakach (legalnych). Staramy się, by miejsca biwakowe przede wszystkim zapewniały spokój, ale również by ich charakter były różnorodny.
Sławojka lub toi-to będzie znajdować się na niektórych noclegach. W przypadku pozostałych jego rolę przejmie saperka.
Na trasie spływu wędkarsko-survivalowego niestety nie ma pól namiotowych z dostępem do prysznica, więc kąpiel możliwa będzie jedynie w jeziorach.
„Świetna kadra, organizacja, bezpieczeństwo, atmosfera.”
(ojciec, 2022 r.)
Sprawdź, co należy zabrać na spływ kajakowy. Ze względu na ograniczoną ładowność samochodu i przyczepy obowiązuje limit bagażu w wysokości 15 kg na osobę.
Gratulujemy doczytania opisu do końca 😉 Teraz nie pozostało już nic innego, jak zapisać się na naszą wyprawę. By to zrobić:
Wysokość zaliczki wynosi 150 zł od osoby. Należy ją wpłacić w ciągu 2 tygodni od zapisania się.
Dane do przelewu:
Fundacja Przystań i Walcz
ul. Parkowa 17
62-080 Rumianek
nr. konta: 22 1090 2662 0000 0001 4286 8377 (Santander Bank Polska S.A.)
Prosimy, by w tytule przelewu podać numer zamówienia. To całkowicie wystarczy, by odpowiednio zaksięgować Twoją wpłatę.
Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem wyprawy.
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak wyglądają nasze spływy, to zachęcamy do zobaczenia naszej galerii.
W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do przejrzenia sekcji FAQ. Tam najprawdopodobniej znajdziesz na nie odpowiedzi 🙂 Jeśli jednak nie, to jesteśmy do Twojej dyspozycji pod naszym numerem telefonu 503 400 743. Możesz też wysłać do nas e-mail na adres wyprawy@przystan.org.pl .
Organizatorem spływu jest Fundacja Przystań i Walcz, a współorganizatorem – Ruch Chrześcijański Mt28.