Spływ „na południu” – ojca z synem lub córką

740,00 

Rozpoczęcie: środa, 11 sierpnia 2021, godz. 19:00
Zakończenie: niedziela, 15 sierpnia 2021, ok. godz. 17:30

Doświadczenie: dla początkujących oraz doświadczonych

Cena nie obejmuje: wyżywienia – 140 zł/os.

Wyczyść
Opis

Don Vito Corleone

„Mężczyzna, który nie spędza czasu z rodziną, nie jest prawdziwym mężczyzną.”

Tak przynajmniej uważał Don Vito Corleone, czyli książkowy Ojciec Chrzestny. Choć trudno go uważać za autorytet, to jedno trzeba przyznać – dbał o familię.

Gratulujemy Ci tego, że szukasz możliwości spędzenia czasu tylko z Twoim synem lub córką. Wierzymy, że takich ojców potrzeba. Walczymy o takich ojców.

„Cenię waszą determinację w walce o wiarę i wygrane życie małżeńskie, rodzinne.”

Serdecznie zapraszamy Cię na spływ kajakowy Ojca z dzieckiem. Gwarantujemy, że będzie to coś więcej niż dobry wypoczynek!

Spływ jest imprezą bezalkoholową.

grafika obrazująca spływ kajakowy ojca z dziećmi

Atrakcje wyprawy

Najważniejszy jest czas jaki spędzisz z dzieckiem. Aby był naprawdę wyjątkowy, mamy dla Was sporo atrakcji:

  • pływanie kajakiem dziką rzeką,
  • wspaniała przyroda,
  • noclegi pod namiotami,
  • wieczory przy ognisku z kiełbaskami,
  • chipsy z pokrzyw, robinsonki i inne potrawy survivalowe,
  • rozmowy o wyzwaniach, jakie stoją przed ojcami,
  • wiele męskich gier i konkursów z nagrodami.

„Uważam, że ta wyprawa, kajaki, wspólne gotowanie w kociołku, mocno i na bardzo długo zapadnie w naszej pamięci.”

„Pozytywnie zaskoczyło mnie wszystko.”

Każda z załóg otrzymuje prezent od Przystani i „Książeczki kajakarza” – dzienniki odbytych podróży.

 

Nida – świętokrzyskie bystrza

Typowa rzeka, którą wybieramy na nasze spływy – urozmaicona, stawiająca wyzwania, kameralna. Byłem zaskoczony że taką rzekę można znaleźć między Kielcami, a Krakowem. Tak dziką i dziewiczą. A jeżeli jeszcze uda się rozpocząć spływ na Lubrzance lub innym dopływie, to gwarantowane wyzwanie, które sprawia mało która trasa.

Nocujemy pod namiotami na polach biwakowych lub łąkach wynajętych u gospodarzy.

Trudność: szlak umiarkowanie trudny, miejscami nieco uciążliwy.

„Mój syn przepłynął sam 18 kilometrów co przekonało mnie, że muszę mu pozwolić na jeszcze więcej samodzielności.”

Program spływu

Rozpoczęcie

grupa ojców z dziećmi na spływie kajakowymNaszą przygodę rozpoczniemy w miejscowości Nida nr 24. Na miejscu będzie można pozostawić samochody, nad którymi podczas spływu ktoś będzie czuwać.

Prosimy o przyjazd między godziną 17:00 a 18:30. To pozwoli spokojnie rozbić namiot i chwilę odpocząć po podróży. O 19:00 oficjalnie rozpoczniemy naszą imprezę powitalnym ogniskiem. Przedstawimy wtedy kadrę, która będzie Wam służyć w czasie spływu, odbędą się też pierwsze konkursy z cennymi nagrodami – zatem warto być na czas! Nie zabraknie też integracji i oczywiście kiełbasek.

Następnego dnia po śniadaniu przedstawimy dokładnie trasę spływu i rozdzielimy to, bez czego nie mógłby się odbyć – kajaki, kamizelki i wiosła. Przeprowadzimy również instruktaż korzystania z nich, tak aby nasz wyjazd był nie tylko niezapomniany, ale też w pełni bezpieczny. Około południa zwodujemy kajaki i rozpoczniemy naszą przygodę na rzece.

Dzień na spływie

Nida - idealna rzeka na rodzinny spływ kajakowy w świętokrzyskimKolejne dni będziemy rozpoczynać od wspólnego przygotowania śniadania oraz prowiantu na drogę. Po posileniu się mamy czas na pakowanie i zwijanie namiotów. Jedną z cech charakterystycznych naszych spływów jest to, że wszystkie Wasze rzeczy będą transportowane samochodem, więc do kajaka możesz wziąć tylko to, co potrzebujesz – bez obawy o zamoczenie bagażu Gdy już wszystko będzie zapakowane, spotkamy się na odprawie. Oprócz krótkiej rozgrzewki przedstawimy Wam trasę na dany dzień. Opowiemy o różnych atrakcjach jakie spotkamy po drodze i oczywiście przeprowadzimy kilka tradycyjnych konkursów z pysznymi nagrodami.

Następnie zwodujemy kajaki i hajda! Pod przewodnictwem doświadczonego instruktora popłyniemy na kolejny biwak. Oczywiście po drodze będziemy się zatrzymywać na zjedzenie naszykowanych rano kanapek.

lilie wodne widziane z kajakaPo dopłynięciu na miejsce czekać będzie na nas obiad dostarczony przez firmę kateringową. Popołudnie i wieczór urozmaicą nam różne lądowe atrakcje, a wśród nich rozważania i dyskusje o współczesnej roli ojca.

„Lubię takie rozważania. Zawsze dają mi okazję do przemyśleń.”

Dzień będziemy kończyć ogniskiem z kiełbaskami i innymi spływowymi potrawami, np. robinsonkami lub chipsami z pokrzyw. A może pizzą? Nie wszystko uda się na każdym spływie, ale część na pewno 🙂

Zakończenie

Po zakończeniu ostatniego odcinka spływu i zjedzeniu obiadu, autokar zawiezie nas do miejsca startu. Tam nastąpi oficjalne zakończenie wyprawy. Będzie chwila na refleksje i oczywiście wręczenie Książeczek Kajakarza. Pożegnamy się z rzeką i ze sobą nawzajem (uwierzcie lub nie, będziemy mocno ze sobą zżyci po tych kilku dniach) i rozjedziemy się w różne strony do stęsknionych mam i żon.

Dla chętnych będzie też możliwość rozbicia jeszcze raz namiotu i pozostania na kolejną noc, aby móc wyruszyć w drogę w dzień zamiast wieczorem.

Biwaki i zaplecze sanitarne

Nocować będziemy na polach namiotowych. Staramy się, by miejsca biwakowe przede wszystkim zapewniały spokój, ale również by ich charakter były różnorodny – będą to więc zarówno łąki wynajęte od gospodarzy, jak i profesjonalne pola namiotowe. Na pierwszym z noclegów znajduje się toaleta oraz prysznic, a na kolejnych ich rolę przejmie saperka z papierem toaletowym oraz rzeka. Ale to nic! Kąpiel w rzece stanowi niezapomnianą atrakcję, szczególnie dla dzieci. W takim wypadku prosimy o zabranie ze sobą szarego mydła, które nie szkodzi środowisku.

Dodatkowe informacje

Płatności

Polska dzika przyrodaProsimy o wpłatę zaliczki w wysokości 150 zł od osoby w ciągu 2 tygodni od zapisania się.

Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem wyprawy. Dane do przelewu znajdziesz w zakładce kontakt oraz w e-mailu z potwierdzeniem zamówienia. Prosimy o podanie numeru zamówienia tytule przelewu.

Składkę na wyżywienie przywieź ze sobą na wyprawę w gotówce.

Zapisy

Gratulujemy doczytania opisu do końca! Teraz nie pozostało już nic innego, jak przeskoczyć na górę strony i zarezerwować kajak dla siebie oraz swojego dziecka 🙂 Jeszcze tylko sprawdź, jakie mamy obecnie zniżki – być może uda Ci się coś zaoszczędzić, zwłaszcza, jeśli masz Kartę Dużej Rodziny.

Ekwipunek

Sprawdź, co należy zabrać na spływ kajakowy. Ze względu na ograniczoną ładowność samochodu i przyczepy obowiązuje limit bagażu w wysokości 15 kg na osobę.

Kontakt

Jeśli masz dodatkowe pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu 503 400 743. Możesz też wysłać do nas e-mail na adres wyprawy@przystan.org.pl .

Organizatorem spływu jest Fundacja Przystań i Walcz, współorganizatorem – Ruch Chrześcijański Mt28.