577,00 zł
Trasa: spływ Nida, średnio 5h płynięcia dziennie
Rozpoczęcie: czwartek, 14 sierpnia 2025, godz. 19:00;
Zakończenie: niedziela, 17 sierpnia 2025, ok. godz. 18:00
Miejsce zbiórki: Nida 24, na mapie zaznaczona jest pinezka
Doświadczenie: dla początkujących oraz doświadczonych, rekomendowany wiek dziecka min. 7 lat (szczegóły w FAQ)
Charakter: spływ bezalkoholowy
Wyprawę poprowadzi Rafał – miłośnik swojej żony, pasjonat wędkarstwa, bushcraftu i dzikiej przyrody. Potrafi m. in. rozpalić ogień łukiem ogniowym.
rezerwacje dostępne - przewiń na dół, by się zapisać
Przygoda szyta na miarę prawdziwych mężczyzn chcących przeżyć niezapomniany czas ze swoim dzieckiem. Spływ dla ojców z synami lub córkami to:
Brakowało mi takiego czasu. Pogadaliśmy tyle, co przez ostatnie 3 miesiące”
(ojciec, 2024 r.)
Podany plan jest orientacyjny i nie zawiera wszystkich atrakcji, jakie dla Was przygotowaliśmy. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany godzin poszczególnych punktów programu, dopasowując je do aktualnych warunków atmosferycznych.
Naszą przygodę rozpoczniemy w miejscowości Nida 24 (woj. świętokrzyskie). Na mapie możesz sprawdzić dokładne położenie pola namiotowego. Na miejscu będzie znajdować się parking, nad którym przez cały czas spływu czuwać będzie gospodarz.
17:00-18:30 – przyjazd uczestników oraz czas na wybranie najlepszego miejsca na rozbicie namiotu
19:00 – ognisko integracyjne z konkursami oraz pierwsze kroki w przyjaźni z kajakami (czyli rozdział sprzętu i instruktaż)
8:00 – wspólne śniadanie (przygotowane w grupach z zakupionych przez nas składników) oraz przedsmak nauki współpracy w drużynie rodzic – dziecko (czyli wielkie rodzinne pakowanie namiotów i przygotowanie do wypłynięcia)
10:00 – odprawa, a w niej ciekawostki o trasie oraz stos konkursów zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych
10:30 – ok. 16:00 – spływ kajakowy (oczywiście godzina zakończenia zależy od danego odcinka płynięcia)
Po dopłynięciu – obiad, a po nim czas na spokojne rozpakowanie się i odpoczynek.
Ok. 18:00 – lądowe atrakcje, czyli przede wszystkim czas męskich rozmów o budowaniu relacji z dzieckiem, do których inspiracją będzie krótka prelekcja (więcej o tym, jakie postawy promujemy, możesz przeczytać w zakładce nasze wartości). W tym czasie dzieci i młodzież będą mogły dać upust energii na zorganizowanych zabawach integracyjno-terenowych.
Ok. 20:00 – ognisko integracyjne z potrawami survivalowymi
Po zakończonym spływie autokar zawiezie nas w miejsce, gdzie zostały zaparkowane samochody
Ok. 18.00 – zakończenie wyprawy. Oczywiście dla chętnych jest możliwość pozostania o jedną noc dłużej.
„Cenne były wspólne dyskusje i wymiana doświadczeń w gronie ojców”
(ojciec, 2024 r.)
„Tata, brzuch mi urusł po tej wyprawie”
(dziecko, 2024 r., pisownia oryginalna)
Nida to jedna z najbardziej malowniczych i atrakcyjnych rzek na południu Polski. Choć nie stawia tak wielu wyzwań, jak jej północne koleżanki, przepływa przez piękne tereny, raz po raz przecinając lasy, łąki i pola. Trochę zwalonych drzew, parę bystrzy i przestrzeń wyłaniająca się zza brzegów rzeki sprawia, że spływ staje się wyjątkowym przeżyciem nawet dla ojców, którzy nie lubią nudy. Dolina Nidy obfituje w rzadkie gatunki zwierząt i roślin, które przy odrobinie szczęścia można dostrzec z kajaka.
Nida wybija się również na prowadzenie w kategorii rzeki idealnej do kąpieli. Czysta i ciepła woda (dochodząca nawet do 27 stopni) oraz piaszczyste dno sprawiają, że nawet sierpniowe spływy są świetną okazją, by poszaleć nie tylko na wodzie, ale również w niej.
„Zobaczyłem syna, który jest otwarty i pomocny. Zobaczyłem w synu kumpla”
(ojciec, 2024 r.)
Nocować będziemy na wynajętych polach namiotowych. Staramy się, by miejsca biwakowe przede wszystkim zapewniały spokój, ale również by ich charakter były różnorodny – będą to więc zarówno łąki wynajęte od gospodarzy, jak i profesjonalne przystanie kajakowe.
Na każdym noclegu będzie znajdować się sławojka lub toi-toi.
Na pierwszym z noclegów będzie możliwość skorzystania z prysznica, a później kąpiel możliwa będzie jedynie w rzece. Czy to źle? Nida jest stosunkowo czystą rzeką, więc dla dzieci będzie to dodatkowa atrakcja.
Na biwakach nie będzie swobodnego dostępu do prądu, a telefony będzie można naładować jedynie w samochodzie kierowcy (ostrzegamy, że mogą być kolejki). Jeśli jednak brak prądu jest dla Ciebie nie do przejścia (np. ze względu na konieczność zażywania leków, które należy trzymać w lodówce), to koniecznie daj nam znać – mamy na to rozwiązanie.
„Chciałabym pojechać w przyszłym roku”
(dziecko, 2024 r.)
Sprawdź, co należy zabrać na spływ kajakowy. Ze względu na ograniczoną ładowność samochodu i przyczepy obowiązuje limit bagażu w wysokości 15 kg na osobę.
Gratulujemy doczytania opisu do końca 😉 Teraz nie pozostało już nic innego, jak zapisać się na naszą wyprawę. By to zrobić:
Cena wynosi 1154 zł/parę.
Zapisuję się na przygodę!
Wysokość zaliczki wynosi 150 zł/osobę. Należy ją wpłacić w ciągu 2 tygodni od zapisania się.
Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem wyprawy.
Dodatkowo na miejscu wyprawy zbierana będzie składka na wyżywienie w wysokości 160 zł/os, w ramach której zakupimy produkty na śniadania, drugie śniadania i wieczorne ogniska (te posiłki będą przygotowywane wspólnie) oraz obiady z cateringu.
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak wyglądają nasze spływy, to zachęcamy do zobaczenia naszej galerii.
W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do przejrzenia sekcji FAQ. Tam najprawdopodobniej znajdziesz na nie odpowiedzi 🙂 Jeśli jednak nie, to jesteśmy do Twojej dyspozycji pod naszym numerem telefonu 503 400 743. Możesz też wysłać do nas e-mail na adres wyprawy@przystan.org.pl .
Organizatorem spływu jest Fundacja Przystań i Walcz, a współorganizatorem – Ruch Chrześcijański Mt28.
Przekaż 1,5% swojego podatku na budowanie silnych rodzin zamiast fiskusowi. Dzięki temu, że wiele osób wspiera niewielkimi kwotami, razem jesteśmy w stanie tworzyć wielkie dzieło!
Jak przekazać 1,5%? przeczytaj w 1 minutę.