Spływ „na południu” – ojca z synem lub córką

0

Rozpoczęcie: piątek, 6 sierpnia 2021, godz. 19:00
Zakończenie: wtorek, 10 sierpnia 2021, ok. godz. 17:30

Doświadczenie: dla początkujących oraz doświadczonych

Cena nie obejmuje: wyżywienia – 140 zł/os.

Wyczyść
Opis

Don Vito Corleone

„Mężczyzna, który nie spędza czasu z rodziną, nie jest prawdziwym mężczyzną.”

Tak przynajmniej uważał Don Vito Corleone, czyli książkowy Ojciec Chrzestny. Choć trudno go uważać za autorytet, to jedno trzeba przyznać – dbał o familię.

Gratulujemy Ci tego, że szukasz możliwości spędzenia czasu tylko z Twoim synem lub córką. Wierzymy, że takich ojców potrzeba. Walczymy o takich ojców.

„Cenię waszą determinację w walce o wiarę i wygrane życie małżeńskie, rodzinne.”

Serdecznie zapraszamy Cię na spływ kajakowy Ojca z dzieckiem. Gwarantujemy, że będzie to coś więcej niż dobry wypoczynek!

Spływ jest imprezą bezalkoholową.

grafika przedstawiająca spływ ojca z dziećmi

Atrakcje wyprawy

Najważniejszy jest czas jaki spędzisz z dzieckiem. Aby był naprawdę wyjątkowy, mamy dla Was sporo atrakcji:

  • pływanie kajakiem dziką rzeką,
  • wspaniała przyroda,
  • noclegi pod namiotami,
  • wieczory przy ognisku z kiełbaskami,
  • chipsy z pokrzyw, robinsonki i inne potrawy survivalowe,
  • rozmowy o wyzwaniach, jakie stoją przed ojcami,
  • wiele męskich gier i konkursów z nagrodami.

„Uważam, że ta wyprawa, kajaki, wspólne gotowanie w kociołku, mocno i na bardzo długo zapadnie w naszej pamięci.”

„Pozytywnie zaskoczyło mnie wszystko.”

Każda z załóg otrzymuje prezent od Przystani i „Książeczki kajakarza” – dzienniki odbytych podróży.

 

Nida – świętokrzyskie bystrza

Typowa rzeka, którą wybieramy na nasze spływy – urozmaicona, stawiająca wyzwania, kameralna. Byłem zaskoczony że taką rzekę można znaleźć między Kielcami, a Krakowem. Tak dziką i dziewiczą. A jeżeli jeszcze uda się rozpocząć spływ na Lubrzance lub innym dopływie, to gwarantowane wyzwanie, które sprawia mało która trasa.

Trudność: szlak umiarkowanie trudny, miejscami nieco uciążliwy.

„Mój syn przepłynął sam 18 kilometrów co przekonało mnie, że muszę mu pozwolić na jeszcze więcej samodzielności.”

Program spływu

Rozpoczęcie

Nida - idealna rzeka na rodzinny spływ kajakowyNaszą przygodę rozpoczniemy w miejscowości Nida nr 24. Na miejscu będzie można pozostawić samochody, nad którymi podczas spływu ktoś będzie czuwać.

Prosimy o przyjazd między godziną 17:00 a 18:30. To pozwoli spokojnie rozbić namiot i chwilę odpocząć po podróży. O 19:00 oficjalnie rozpoczniemy naszą imprezę powitalnym ogniskiem. Przedstawimy wtedy kadrę, która będzie Wam służyć w czasie spływu, odbędą się też pierwsze konkursy z cennymi nagrodami – zatem warto być na czas! Nie zabraknie też integracji i oczywiście kiełbasek.

Następnego dnia po śniadaniu przedstawimy dokładnie trasę spływu i rozdzielimy to, bez czego nie mógłby się odbyć – kajaki, kamizelki i wiosła. Przeprowadzimy również instruktaż korzystania z nich, tak aby nasz wyjazd był nie tylko niezapomniany, ale też w pełni bezpieczny. Około południa zwodujemy kajaki i rozpoczniemy naszą przygodę na rzece.

Dzień na spływie

kajak płynący po progu wodnymKolejne dni będziemy rozpoczynać od wspólnego przygotowania śniadania oraz prowiantu na drogę. Po posileniu się mamy czas na pakowanie i zwijanie namiotów. Jedną z cech charakterystycznych naszych spływów jest to, że wszystkie Wasze rzeczy będą transportowane samochodem, więc do kajaka możesz wziąć tylko to, co potrzebujesz – bez obawy o zamoczenie bagażu Gdy już wszystko będzie zapakowane, spotkamy się na odprawie. Oprócz krótkiej rozgrzewki przedstawimy Wam trasę na dany dzień. Opowiemy o różnych atrakcjach jakie spotkamy po drodze i oczywiście przeprowadzimy kilka tradycyjnych konkursów z pysznymi nagrodami.

Następnie zwodujemy kajaki i hajda! Pod przewodnictwem doświadczonego instruktora popłyniemy na kolejny biwak. Oczywiście po drodze będziemy się zatrzymywać na zjedzenie naszykowanych rano kanapek.

Lilie wodne oglądane z kajakaPo dopłynięciu na miejsce czekać będzie na nas obiad dostarczony przez firmę kateringową. Popołudnie i wieczór urozmaicą nam różne lądowe atrakcje, a wśród nich rozważania i dyskusje o współczesnej roli ojca. Na stronie pt. Nasze wartości możesz przeczytać więcej o promowanych przez nas postawach.

„Lubię takie rozważania. Zawsze dają mi okazję do przemyśleń.”

Dzień będziemy kończyć ogniskiem z kiełbaskami i innymi spływowymi potrawami, np. robinsonkami lub chipsami z pokrzyw. A może pizzą? Nie wszystko uda się na każdym spływie, ale część na pewno 🙂

Zakończenie

Po zakończeniu ostatniego odcinka spływu i zjedzeniu obiadu, autokar zawiezie nas do miejsca startu. Tam nastąpi oficjalne zakończenie wyprawy. Będzie chwila na refleksje i oczywiście wręczenie Książeczek Kajakarza. Pożegnamy się z rzeką i ze sobą nawzajem (uwierzcie lub nie, będziemy mocno ze sobą zżyci po tych kilku dniach) i rozjedziemy się w różne strony do stęsknionych mam i żon.

Dla chętnych będzie też możliwość rozbicia jeszcze raz namiotu i pozostania na kolejną noc, aby móc wyruszyć w drogę w dzień zamiast wieczorem.

Biwaki i zaplecze sanitarne

Nocować będziemy na polach namiotowych. Staramy się, by miejsca biwakowe przede wszystkim zapewniały spokój, ale również by ich charakter były różnorodny – będą to więc zarówno łąki wynajęte od gospodarzy, jak i profesjonalne pola namiotowe. Na pierwszym z noclegów znajduje się toaleta oraz prysznic, a na kolejnych ich rolę przejmie saperka z papierem toaletowym oraz rzeka. Ale to nic! Kąpiel w rzece stanowi niezapomnianą atrakcję, szczególnie dla dzieci. W takim wypadku prosimy o zabranie ze sobą szarego mydła, które nie szkodzi środowisku.

Dodatkowe informacje

Płatności

Polska dzika przyrodaProsimy o wpłatę zaliczki w wysokości 150 zł od osoby w ciągu 2 tygodni od zapisania się.

Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem wyprawy. Dane do przelewu znajdziesz w zakładce kontakt oraz w e-mailu z potwierdzeniem zamówienia. Prosimy o podanie numeru zamówienia tytule przelewu.

Składkę na wyżywienie przywieź ze sobą na wyprawę w gotówce.

Zapisy

Gratulujemy doczytania opisu do końca! Teraz nie pozostało już nic innego, jak przeskoczyć na górę strony i zarezerwować kajak dla siebie oraz swojego dziecka 🙂 Jeszcze tylko sprawdź, jakie mamy obecnie zniżki – być może uda Ci się coś zaoszczędzić, zwłaszcza, jeśli masz Kartę Dużej Rodziny.

Ekwipunek

Sprawdź, co należy zabrać na spływ kajakowy. Ze względu na ograniczoną ładowność samochodu i przyczepy obowiązuje limit bagażu w wysokości 15 kg na osobę.

Kontakt

Jeśli masz dodatkowe pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu 503 400 743. Możesz też wysłać do nas e-mail na adres wyprawy@przystan.org.pl .

Organizatorem spływu jest Fundacja Przystań i Walcz, współorganizatorem – Ruch Chrześcijański Mt28.