677,00 zł
Trasa: spływ Drawą, średnio 5h płynięcia dziennie
Rozpoczęcie: niedziela, 27 lipca 2025, godz. 19:00;
Zakończenie: piątek, 1 sierpnia 2025, ok. godz. 10:00
Miejsce zbiórki: Jezioro Lubie, dokładne miejsce zostanie podane w późniejszym terminie
Doświadczenie: dla początkujących oraz doświadczonych, rekomendowany wiek dziecka min. 7 lat (szczegóły w FAQ)
Charakter: spływ bezalkoholowy
Prosimy o odrobinę cierpliwości, zapisy zostaną uruchomione w przeciągu kilku dni ;)
Jeśli szukasz sposobu na to, by w aktywny sposób spędzić urlop, to musimy Cię ostrzec: próbując spływów rodzinnych, ryzykujesz tym, że padniesz jak śliwka w kompot i już się nie uwolnisz, ale co roku będziesz wracać. Decyzja należy więc do Ciebie
Nasze rodzinne spływy wyróżnia:
Spływ rodzinny, w porównaniu do naszych spływów dla ojców z dziećmi, charakteryzuje się krótszymi i łatwiejszymi odcinkami płynięcia oraz większymi wygodami dostosowanymi do wymogów Pań.
„Brakowało mi takiego czasu. Pogadaliśmy tyle, co przez ostatnie 3 miesiące”
(ojciec, 2024 r.)
Podany plan jest orientacyjny i nie zawiera wszystkich atrakcji, jakie dla Was przygotowaliśmy. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany punktów programu, dopasowując je do aktualnych warunków atmosferycznych. Jak to robimy możesz przeczytać w sekcji FAQ.
Naszą przygodę rozpoczniemy nad Jeziorem Lubie. Dokładne miejsce zbiórki podamy w późniejszym terminie. Na miejscu będzie znajdować się parking, na którym będzie można zostawić samochody.
17:00-18:30 – przyjazd uczestników oraz czas na wybranie najlepszego miejsca na rozbicie namiotu
19:00 – ognisko integracyjne z konkursami oraz pierwsze kroki w przyjaźni z kajakami (czyli rozdział sprzętu i instruktaż)
8:00 – wspólne śniadanie (przygotowane w grupach z zakupionych przez nas składników) oraz przedsmak nauki współpracy w drużynie rodzic – dziecko (czyli wielkie rodzinne pakowanie namiotów i przygotowanie do wypłynięcia)
10:00 – transport w górę rzeki (pierwszego dnia płynięcia) oraz odprawa, a w niej ciekawostki o trasie oraz stos konkursów zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych
10:30 – ok. 16:00 – spływ kajakowy (oczywiście godzina zakończenia zależy od danego odcinka płynięcia)
Po dopłynięciu – obiad, a po nim czas na spokojne rozpakowanie się i odpoczynek.
Ok. 18:00 – lądowe atrakcje, czyli przede wszystkim czas rozmów o budowaniu relacji z dzieckiem, do których inspiracją będzie krótka prelekcja (więcej o tym, jakie postawy promujemy, możesz przeczytać w zakładce nasze wartości). W tym czasie dzieci i młodzież będą mogły dać upust energii na zorganizowanych zabawach integracyjno-terenowych.
Ok. 20:00 – ognisko integracyjne z potrawami survivalowymi
Spływ zakończymy nad Jeziorem Lubie. Będzie więc okazja, by poza rozkoszowaniem się rzeką, zaliczyć także kąpiel w jeziorze!
Na biwaku zostaniemy jeszcze jedną noc.
8.00 – śniadanie
9:00 – zakończenie wyprawy.
„Cenne były wspólne dyskusje i wymiana doświadczeń w gronie ojców”
(ojciec, 2024 r.)
Jeśli nie lubisz monotonnych rzek, ale też nie kręcą Cię bardzo trudne szlaki kajakowe, to spływ Drawą będzie dla Ciebie idealną propozycją.
Drawa to jedna z najbardziej kultowych rzek w województwie zachodniopomorskim. Jednak nie bój się – zamiast dzikich tłumów spotkasz tu przyrodę, która co rusz na nowo będzie Was zadziwiać swoim pięknem. Swymi meandrami poprowadzi Was poprzez dzikie lasy i polany, których brzegi raz po raz przyozdobione będą rozłożystymi drzewami. To tu spotkasz też jedyny w swym rodzaju okaz drzewa sandałowego! A gdy meandry staną się już troszkę spowszedniałe, Drawa przeprowadzi Was przez rozlewiska i jeziora, które mieniąc się promieniami słońca, urzekną Was liliami, trzcinami i beztrosko pływającymi łabędziami. Czy czegoś potrzeba więcej?
„Zobaczyłem syna, który jest otwarty i pomocny. Zobaczyłem w synu kumpla”
(ojciec, 2024 r.)
Nocować będziemy na wynajętych polach namiotowych. Staramy się, by miejsca biwakowe przede wszystkim zapewniały spokój, ale również by ich charakter były różnorodny – będą to więc zarówno łąki wynajęte od gospodarzy, jak i profesjonalne przystanie kajakowe.
Na każdym noclegu będzie znajdować się sławojka lub toi-toi, a kąpiel możliwa będzie w rzece. Dla dzieci będzie to dodatkowa atrakcja!
Na biwakach nie będzie swobodnego dostępu do prądu, a telefony będzie można naładować jedynie w samochodzie kierowcy (ostrzegamy, że mogą być kolejki). Jeśli jednak brak prądu jest dla Ciebie nie do przejścia (np. ze względu na konieczność zażywania leków, które należy trzymać w lodówce), to koniecznie daj nam znać – mamy na to rozwiązanie.
„Chciałabym pojechać w przyszłym roku”
(dziecko, 2024 r.)
Sprawdź, co należy zabrać na spływ kajakowy. Ze względu na ograniczoną ładowność samochodu i przyczepy obowiązuje limit bagażu w wysokości 15 kg na osobę.
Gratulujemy doczytania opisu do końca 😉 Teraz nie pozostało już nic innego, jak zapisać się na naszą wyprawę. By to zrobić:
Cena wynosi 1354 zł/parę.
Zapisy zostaną uruchomione wkrótce
Wysokość zaliczki wynosi 150 zł/osobę. Należy ją wpłacić w ciągu 2 tygodni od zapisania się.
Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem wyprawy.
Dodatkowo na miejscu wyprawy zbierana będzie składka na wyżywienie w wysokości 200 zł/os, w ramach której zakupimy produkty na śniadania, drugie śniadania i wieczorne ogniska (te posiłki będą przygotowywane wspólnie) oraz obiady z cateringu.
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak wyglądają nasze spływy, to zachęcamy do zobaczenia naszej galerii.
W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do przejrzenia sekcji FAQ. Tam najprawdopodobniej znajdziesz na nie odpowiedzi 🙂 Jeśli jednak nie, to jesteśmy do Twojej dyspozycji pod naszym numerem telefonu 503 400 743. Możesz też wysłać do nas e-mail na adres wyprawy@przystan.org.pl .
Organizatorem spływu jest Fundacja Przystań i Walcz, a współorganizatorem – Ruch Chrześcijański Mt28.
Przekaż 1,5% swojego podatku na budowanie silnych rodzin zamiast fiskusowi. Dzięki temu, że wiele osób wspiera niewielkimi kwotami, razem jesteśmy w stanie tworzyć wielkie dzieło!
Jak przekazać 1,5%? przeczytaj w 1 minutę.