10 pomysłów na Boże Narodzenie z rodziną

  1. Śpiewanie kolęd To piękna tradycja i warto ją kultywować w swoim domu. Większość dzieci lubi śpiewać kolędy. Nawet jeżeli słoń nadepnął Ci na ucho, to i tak w rodzinnym „chórze” każdy śpiew brzmi wyjątkowo dobrze.
  2. Wykonywanie ozdób świątecznych Przed świętami może nie być czasu by usiąść z dziećmi przy bibelotach, ale czemu nie zrobić tego w święta? Internet dostarcza masę inspiracji jak papierowa łańcuchy, aniołki, origami i wiele innych.
  3. Żywa szopka Mamy ich coraz więcej. Warto znaleźć chwilę czasu by zobaczyć jak mogły wyglądać okoliczności narodzenia Jezusa. Dzieciom zapewne spodobają się różne żywe zwierzęta.
  4. Jasełka To Bożonarodzeniowe przedstawienie pokazujące historię narodzenia Jezusa. Zwykle poza aspektem historycznym zawierają też ciekawe przesłanie duchowe, które ma pomóc głębiej przeżyć Boże Narodzenie.
  5. Konkursy To coś charakterystycznego dla Przystani. Czy Twoje dzieci wiedzą co oznacza gwiazda na szczycie choinki? Albo dlaczego tradycyjnie mamy 12 potraw? Lub z jakiego powodu na stole wigilijnym mamy dodatkowe nakrycie? Jeżeli nagrodzisz ich odpowiedzi drobnymi łakociami, to z pewnością szybko przyswoją sobie Polskie tradycje bożonarodzeniowe.
  6. Światełko Betlejemskie Przekazywanie Światełka z Betlejem to piękna tradycja o symbolicznym znaczeniu. Betlejemski płomień pokoju symbolizuje Jezusa – Światło Świata. Przynosząc Go do domu niemal fizycznie zapraszasz do swego domu Chrystusa.
  7. Wspólna modlitwa Boże Narodzenie to jedyne dzień w roku, gdy prezenty dostają wszyscy poza jubilatem. On obdarowuje nas każdego dnia więc w ten wyjątkowy dzień podziękujmy Mu za to i złóżmy „urodzinowe” życzenia.
  8. Oglądanie zdjęć rodzinnych Powszechny dostęp do telefonów mobilnych z aparatem oraz moda na fotografowanie dzieci przy każdej okazji sprawiają, że w wielu domach dyski twarde komputerów pękają w szwach od zdjęć. Warto obejrzeć je razem i powspominać ważne dla was chwile. Jeżeli nie macie jeszcze rodzinnego albumu, to warto taki stworzyć.
  9. Gry planszowe i towarzyskie To świetna forma spędzania wolnego czasu. Takie gry doskonale integrują i dają dużo radości (tu znajdziesz ciekawe gry i zabawy).
  10. Wspólne czytanie „Opowieść wigilijna”, czy „Dziadek do orzechów” to klasyki, które wciągają i doskonale wpisują się w „klimat” Świat Bożego Narodzenia. Księgarnie oferują wiele nowych publikacji tego typu.