www.przystan.org.pl

1,5% dla rodzin

Zapraszamy do włączenia się w walkę o rodziny. Od tego roku, możesz to zrobić przekazując 1,5% podatku dla Misji Dobro Czynić, która z kolei obdaruje nas sprzętem zakupionym z tych środków.

Dzięki wieloletniej współpracy, razem z Misją prowadzoną przez Radka Gaszę, w poprzednich latach wymieniliśmy kamizelki i wiosła na nowe. Pozyskaliśmy też dwa wspaniałe młodzieżowe jednoosobowe kajaki. W 2022 r., aby sprostać potrzebom rosnącej liczby uczestników naszych spływów, we wspólnym projekcie razem z Misją Dobro Czynić nabyliśmy 14 kamizelek asekuracyjnych, 7 fartuchów kajakowych i 45 wodoodpornych etui na telefony dla kadry. Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym było to możliwe!

Jak przekazać 1,5%?W końcowych sekcjach rocznego formularza podatkowego PIT znajduje się miejsce na wskazanie Organizacji Pożytku Publicznego, której podatnik chce przekazać 1,5% swojego podatku. Wystarczy wpisać numer KRS Misji 0000253759 oraz cel szczegółowy „Przystań”. Jest też rubryka na kwotę 1,5 %, ale jeżeli korzystasz z serwisu e-PIT, nie musisz jej obliczać – system zrobi to za Ciebie. Aktualny program do rozliczania PIT znajduje się też na stronie www.dobroczynic.pl